Bez nové posily Estephana, ale s navrátilci do sestavy Miškářem a Marcelem nastoupil Mountfield v Plzni.

V první periodě byli hosté aktivnější. Po 7. minutách hry se po chybě v plzeňské rozehrávce před brankou objevil Blain, ale v ideální pozici minul. O necelých šedesát vteřin později pálil z mezikruží zase mimo Pavelka. A když Hradec svoje šance neproměnil, domácí se radovali hned z té první. Zámorský v 15. minutě vyslal střílenou přihrávku na hůl Indráka a puk skončil za zády Bartošáka ještě po teči Rekonena – 1:0. Do konce první dvacetiminutovky měli Východočeši ještě tři velké příležitosti, ale Okuliar, Radovan Pavlík ani Freibergs úspěšní nebyli.

Střelecké trápení Lvů pokračovalo i po změně stran, naopak Plzeň byla i nadále produktivní. Holešínský na konci 29. minuty vyslal do úniku Málka, který svým premiérovým gólem v extralize zvýšil – 2:0. Hradečtí se mohli přiblížit na rozdíl jedné branky v přesilové hře, ale Hlavaj přežil několik nebezpečných závarů.

Jiskru naděje tak vykřesal až v poslední třetině v početní výhodě pěti proti třem Okuliar, když využil důrazu na brankovišti – 2:1. Jenže ve 49. minutě propadli hosté ve středním pásmu, do úniku se dostal Holešínský a povedeným blafákem vykoupal Bartošáka – 3:1. Necelou minutu a půl před koncem už pouze korigoval na konečných 2:3 Pavelka.

Plzeň – Hradec Králové 2:3

Fakta – branky a nahrávky: 15. Rekonen (Indrák, Zámorský), 29. Malák (Holešinský, Söderlund), 49. Holešinský (Söderlund) – 46. Okuliar (Miškář, Blain), 59. Pavelka (Blain, Jergl). Rozhodčí: Šír, Cabák – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 4534. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:2.

HC Škoda Plzeň: Hlavaj – Malák, Zámorský, Laakso, Dujsík, Kvasnička, Jiříček, Piskáček – Holešinský, Mertl, Söderlund – Schleiss, Lev, Matýs – Pour, Indrák, Rekonen – Straka, Jansa, Hrabík. Trenér: Kořínek.

Mountfield HK: Bartošák – Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Jasper, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Okuliar – Zachar, Pilař, Šťastný. Trenér: T. Martinec