Bartošák na soutoku Labe a Orlice skončil minulý týden po vzájemné dohodě s klubem, když opakovaně porušil hráčskou smlouvu. K setrvání v klubu mu nepomohly ani skvělé výkony, které v brance Lvů podával.

Patrik Bartošák v Hradci končí.
Potvrzeno! Bartošák v Hradci končí, nechodil na tréninky. Klub shání náhradu

Vedení Mountfieldu HK okamžitě začalo hledat náhradu. V pátek se na sociálních sítích objevily spekulace, že by měl v Hradci podepsat slovenský gólman Július Hudáček, který minulý rok strávil v KHL, kde nastupoval za Astanu. Ty se však nepotvrdily.

Brankář Július Hudáček v barvách slovenské reprezentace.
Náhrada za Bartošáka? Mountfield údajně jednal s Hudáčkem. Část fanoušků zuří

Loňský vicemistr tak znovu vsadí na finského gólmana. Poslední dvě sezony ve městě pod Bílou věží chytal Henri Kiviaho, který zde zanechal výraznou stopu, když pomohl týmu ke stříbrným medailím. Letos však nedostával moc prostoru a vynutil si návrat domů.

Nově příchozí Laurikainen kromě finské nejvyšší soutěže působil i v zámoří a Švýcarsku. „Současný trh s volnými hráči je velmi omezený, a i proto jsme rádi, že se nám podařilo podepsat tohoto zkušeného gólmana. Eetu se na angažmá v Hradci Králové hodně těší a v úterý by se měl připojit k našemu týmu,“ řekl na adresu rodáka z Jyväskyly generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček a dodává: „Pevně věřím, že máme pro zbytek této sezony vyřešenou situaci s gólmany a můžeme se věnovat jen sportu a našim výkonům.“

Laurikainen v brankovišti doplní Jana Lukáše, jenž přišel právě za Kiviaha. Lukáš angažmá na východě Čech začal skvěle, po pěti odchytaných duelech má úspěšnost zákroků 92,25 procenta a je otázkou, kdo bude jedničkou.