Souboj šelem jako tradičně nabídl tvrdou podívanou. Jenom v úvodní dvacetiminutovce rozhodčí Sýkora s Veselým rozdali 20 trestných minut, Filippi se navíc pakoval za zásah do oblasti hlavy a krku už v 19. minutě do sprch. Kromě trestů duel nabídl i nefalšovanou přestřelku se šťastným koncem pro Hradec. „Možná to bude znít strašidelně, ale my jsme tu ztratili bod. I když nám to tam napadalo na začátku, cítili jsme, že jsme rychlejší, agresivnější a silnější na puku celý zápas," uvedl Martincův asistent Peter Frühauf.

Nepovedený start

Tygři šli na domácím ledě do vedení už po 49 vteřinách. Najman dobře uvolnil najíždějícího Hawryluka, jenž střelou pod lapačku překonal Laurikainena.

Druhá liberecká branka duel pořádně zpomalila, protože se dlouhé minuty zkoumala u videa. Puk pod Laurikainena poslal Vlach. Rozhodčí dlouho nemohli najít průkazný záběr, pomohl jim až kolega u videa, který díky přenosu České televize kotouč za brankovou čárou viděl. Šéf hradecké lavičky Tomáš Martinec následně ještě využil trenérské výzvy, po kontaktu hostujícího gólmana s Šírem, ale ani ta úspěšná nebyla.

Východočeši šli navíc do čtyřech a v oslabení inkasovali potřetí. Najmanovu střílenou nahrávku Laurikainen vyrazil, ale s dorážkou přispěchal Faško-Rudaš. Mountfield do první sirény snížil v početní výhodě, ve které poprvé Krále překonal Blain.

Po změně stran vystihl nepřesnou rozehrávku Galvase Estephan, jeho střelu Král vyrazil pouze před Eberleho, který s dorážkou neměl problém. Hradec pokračoval v aktivním napadání, za což byl odměněn ve 35. minutě. Zachar dorážel na rozehrávajícího Budíka, který zazmatkoval a kotoučem trefil pouze hůl hostujícího forvarda, od které se odrazil za záda překvapeného Krále.

Nájezdy vyšly

I v poslední třetině měli Východočeši navrch, rozhodující gól se jim vstřelit nepovedlo a tak jejich sedmý duel v řadě šel do prodloužení. Ty lépe vyšly hokejistům ze soutoku Labe a Orlice, když se o ten vítězný postaral dělovkou Pavelka.

„Musím říct, že chlapci předvedli fantastický výkon a věřili ve vítězství. Vytkl bych jim jen, že se na začátku třetí části za vyrovnaného stavu trochu obávali o výsledek. Nemáme se čeho bát, vrátili jsme se do hry a byli výborní ve forčeku,“ dodal Frühauf.

Liberec – Hradec Králové 3:4 SN

Fakta – branky a nahrávky: 1. Hawryluk (A. Najman), 8. Vlach (Pérez, Šír), 8. Faško-Rudáš (A. Najman, Melancon) – 14. Blain (Okuliar, Miškář), 28. Eberle (Estephan), 35. Zachar, rozh. náj. Pavelka. Rozhodčí: Sýkora, Veselý – Svoboda, Klouček. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. Diváci: 5696. Třetiny: 3:1, 0:2, 0:0 – 0:0.

Bílí Tygři Liberec: Král – McCoshen, Budík, Ivan, Melancon, Derner, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Klíma – Vlach, Šír, Pérez. Trenér: Pešán.

Mountfield HK: Laurikainen – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Perret, Tamáši, Okuliar – R. Pavlík, Miškář, Jergl – Šťastný, Estephan, Eberle – Zachar, Lalancette, Jasper – Chalupa. Trenér: Martinec.