Klika. Štastné vítězství. Ale počítá se. Vladimír Kýhos dvojnásob. První souboj s Brnem, odkud po konci minulé sezoně v nemilosti odešel, vyhrál. Po závěrečné siréně v objetí s asistentem Michalem Tvrdíkem zářil jako sluníčko.

Po dvou porážkách a deseti inkasovaných brankách potřeboval Hradec utáhnout šrouby hlavně vzadu. A v první třetině to vzal za správný konec. Začal aktivně, Kometu až na jednu výjimku nepustil do brankové šance.

Zato před brankářem Čiliakem se děly věci.

Hořel tam led.

Po několika nadějných šancích ujel po levé straně Dej a parádní střelou zápěstím trefil horní kout brněnské branky. Do úvodní sirény se hrálo podle domácích not, ale tím to skončilo.

Od druhého dějství úřadovala Kometa.

Zvýšila agresivitu, zlepšila pohyb a Adam Svoboda, který po čase začal jako startující gólman, se musel ohánět. Exceloval hlavně na konci třetiny. Hrušku skvěle vybruslil při úniku, pak nadvakrát vychytal dorážku Zohorny.

Hradec se ale nepoučil. Vlažně vstoupil i do závěrečné třetiny a tentokrát už Hruška dokázal srovnat. Po pouhých 34 vteřinách…

Kometa byla i nadále lepší, často nastěhovaná před Svobodou, ale v 57. minutě nejlepší nahrávač extraligy Bednář oslovil Deje a ten rozburácel vyprodaný stadion.

Mountfield HK – HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Dej (Pláněk, Vydarený), 57. Dej (Bednář) – 41. J. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: T. Horák, Hejduk – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely: 18:20. Zblokované střely: 6:8. Hity: 17:9. Úspěšnost vhazování: 55 % (30/55) – 45 % (25/55). Diváci: 6890 (vyprodáno).

Sestavy: Hradec Králové: A. Svoboda – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Jank – J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Honejsek, Ihnacak, Červený – Köhler, Švagrovský, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík. Brno: Čiliak – Kuboš, Kaberle, Trška, Malec, Štindl, Stehlík – Vondráček, J. Hruška, Ostřížek – Dostálek, V. Němec, J. Káňa – Dočekal, L. Čermák, Raška – H. Zohorna, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.