Dva gólmani, jeden obránce a tři útočníci. Šest hráčů rozšířilo kádr hokejistů Hradce  Králové, který se zdá být definitivně uzavřen. Pokud dorazí ještě někdo, bude to hráč do prvních dvou pětek.

V Hradci vyhodnotili uplynulý ročník jako špatný. Medailový cíl nebyl naplněn. Neúspěšný rok, respektive výbuch ve čtvrtfinále play off se Spartou Praha 0:4 na zápasy, měl dozvuky.

Odešlo pět hráčů (Pavel Kantor, Peter Mikuš, Dávid Skokan, Collin Valcourt a Tomáš Pospíšil), šest jiných je nahradilo.

Největší persona zapadla do zadních řad. Sedmatřicetiletý Karel Pilař si v lednu, kdy byl v Hradci na měsíčním hostování ze Sparty, absolutně podmanil fanoušky Mountfieldu. V době, kdy se tým sunul tabulkou dolů a na marodce bylo přeplněno, Pilař zvedl prapor soužícího se mužstva. Fanoušci se s ním po posledním lednovém zápase – vítězném derby s Pardubicemi – dojemně loučili. Bylo jasné, že pokud Sparta nebude mít o veterána zájem, dveře do Hradce jsou otevřeny dokořán.

„Zájem o jeho služby jsme avizovali již od chvíle, co se Karel vrátil do Sparty. Jsem rád, že i on sám projevil velký zájem u nás pokračovat. Jeho příchodem jsme získali zkušeného ofenzivního obránce," mne si ruce Aleš Kmoníček, generální manažer klubu.

Dobrovolný odchod Pavla Kantora do Vítkovic do značné míry vyřešil rivalitu v brankovišti. Klub jasně deklaroval, že pro příští sezonu počítá s jedničkou Ondřejem Kacetlem a sháněl k němu zkušenou dvojku. Úkol je s příchodem dalšího veterána Adama Svobody splněn. Třetím do party je Tomáš Král z Litoměřic. „Adam doplní naše tři mladé gólmany a měl by nám také v rámci možností pomoci s výchovou mladých nadějných brankářů klubu," plánuje Kmoníček.

Do ofenzivy Hradec získal tři hráče. Fanouškům je nejvíce známé jméno Bedřicha Köhlera, dlouholeté opory Zlína.

V minulé sezoně oblékl hradecký dres Kanaďan Collin Valcourt, v sezoně 2015/16 to budou dokonce dva zámořští hráči – Brian Ihnacak a Adam Courchaine.

Ihnacak, syn slavného otce, působil v minulé sezoně ve špičkovém norském klubu Valerenga Oslo, kde nasbíral 77 kanadských bodů. Courchaine před dvěma lety vyhrál v Krefeldu bodování německé DEL. Loni byl zraněný a odehrál pouze 27 duelů (11+12), sezonu pak dohrál ve švýcarském Oltenu. Oba zahraniční hráči se k týmu připojí až v červenci na začátku druhé fáze přípravy.

Mountfield začal trénovat už 20. dubna, dvakrát týdně využívá letní novinku – led v malé hale.

Šest posil Mountfieldu HK
Adam SVOBODA (37 let, brankář): Obrovsky zkušený gólman. Vlastní dva extraligové tituly (Slavia, Plzeň).
Tomáš KRÁL (22 let, brankář): Syn svazového předsedy to z podstaty nemá snadné. Talent ale má.
Karel PILAŘ (37 let, obránce): V lednu během hostování ze Sparty uhranul skvělými výkony hradecké publikum. Bek do přesilovky. Má dva tituly se Spartou.
Bedřich KÖHLER (30 let, útočník): Důrazný útočník, co se výtečně orientuje před brankou. Má titul se Zlínem.
Brian IHNACAK (30 let, útočník): Syn bývalého československého útočníka Petera Ihnačáka. Hrál v Norsku.
Adam COURCHAINE (30 let, útočník): Přišel na přání kouče Draisaitla. V Krefeldu vyhrál před 2 lety bodování DEL.