„Na Kometě se hraje dobře. Fanoušci tam jsou pobláznění hokejem, je to vyhrocené. Ale to k tomu patří. Těšíme se,“ řekl obránce Filip Pavlík. „Chceme bodovat.“

Pokud se to povede, Mountfield vylepší skvělou šňůru. V posledních dnech vyhrál v Olomouci, Třinci a naposledy v neděli v Karlových Varech.

„Snažíme se hrát stejný systém i taktiku, ale asi jsme začali být více zodpovědní v dodržování zásad a pokynů, a to nás vede k vítězstvím,“ popsal cestu k úspěchu Pavlík.

To se potvrdilo i ve Varech, byť tam mužstvo podalo asi nejslabší výkon po reprezentační pauze. „Měli jsme tam výpadek,“ uznal Pavlík.

„Mrzí nás, že nedokážeme hrát hokej, který chceme, celých šedesát minut. První třetina nebyla špatná, kluci měli chuť, elán a dokázali se udržet na puku. Ve druhé třetině jsme podali špatný výkon, nebylo by se čemu divit, kdyby domácí dali gól nebo dva,“ připustil asistent trenéra Petr Svoboda.

Jenže v době, kdy to nešlo, byl vzadu nachystán gólman Jaroslav Pavelka. „Držel nás celou dobu,“ pochválil brankáře, jenž vychytal všechny tři poslední triumfy Svoboda.

Uvidí se, zda Pavelka a tým před ním bude stejně pokračovat i v Brně.

Ilustrační fotografie.
Venkovní jízda pokračovala i ve Varech