Šlágr, velký tahák, souboj titánů. Tak by se dalo nazvat páteční střetnutí dvou nejlepších týmů hokejové nejvyšší soutěže. Hradecký Mountfield v rámci 51. kola extraligy zavítá na led mistrovského Třince. Duel ve Werk Aréně startuje dnes od 17 hodin. „Beru to jako další zápas, že bych se do Třince nějak vyloženě těšil, když jde o souboj prvního s druhým, to asi úplně ne. My potřebujeme získat další tři body do tabulky, o to nám všem jde,“ říká královéhradecký forward Jakub Orsava, jenž v minulosti dres Ocelářů oblékal.

SOUSTŘEDIT SE NA SEBE

Pokud svěřenci trenéra Tomáše Martince stále pokukují po Prezidentském poháru, potřebují bodovou ztrátu na vedoucí Oceláře stáhnout, v tuto chvíli činí pět bodu. Do konce základní části však nic neřešitelného. „Samozřejmě máme motivaci je dotáhnout. První místo by bylo hezké,“ uvedl Orsava.

Východočechům by do karet mohl hrát i fakt, že Třinec má na olympijských hrách v Pekingu pětici reprezentantů. Dva z Česka (Kundrátek, Musil) a také slovenský trojlístek (Daňo, Marinčin, Roman). „Mají i tak nesmírně kvalitní mužstvo. Sice jim tam chybí několik kluků, ale oni to vždy dokáží vhodně doplnit,“ uznává kvalitu lídra soutěže Orsava. „My se už teď musíme začít připravovat na play-off, což je samozřejmě nejdůležitější část sezony. Na soupeře koukat nemůžeme, budeme chtít hrát náš hokej a soustředit se pouze na sebe.“

ČÍSLA MLUVÍ PRO LVY

Letošní vzájemné zápasy obou celků lépe vyznívají pro Mountfield. Ten dokázal Oceláře dvakrát udolat. Naposledy na konci roku v ČPP aréně 5:1. „Nečeká nás však nic lehkého, nejsou první náhodou, ale myslím, že to bude vyrovnaný zápas,“ předpovídá Orsava. A na co si Lvi budou muset dát v Třinci především pozor? Obhájce titulu má nesmírně kvalitní přesilovky. Této statistice vládne mezi všemi extraligovými celky, když má úspěšnost využití přes třicet procent. „Přesilovky hrají dlouhodobě dobře. Mají na to vhodné hráče, takže musíme být hodně disciplinovaní, abychom měli šanci si odvézt nějaké body,“ je si vědom zkušený forward.

Už se stalo tradicí, že v dresu Ocelářů proti Hradci nastupuje jeden z jeho bývalých gólmanu. Třinec totiž spoléhá na dvojici Marek Mazanec, Ondřej Kacetl. Otázkou je, kdo proti Mountfieldu nastoupí. V posledním utkání na ledě Karlových Varů se představil Mazanec, ale prohře 2:3 po prodloužení nezabránil.

STÍHÁ I OLYMPIÁDU

Hokejová extraliga běží v plném proudu, ale Orsava si našel čas i na sledování olympijských her v Pekingu. „Zápas hokejistů s Dány jsem viděl. Kluci nehráli špatně, bohužel jim to tam nenapadalo,“ doplnil.