V pátek ráno si dají krátké rozbruslení a pak zasednou. Ne ke stolu, ale do autobusu. V něm stráví hradečtí hokejisté většinu z příštích čtyř dnů.

Mountfield totiž čeká trip ve stylu nižších zámořských soutěží. V Lize mistrů se v pátek představí v Norimberku (19.30) a v neděli v Rouenu

„Do Německa to ještě jde, ale jinak je to cestování šílený,“ přiznal Tomáš Martinec, kouč mužstva.

„Nedá se nic dělat. Máme každý dvousedačku pro sebe, můžeme se i vyspat,“ snažil se být pozitivní brankář Jaroslav Pavelka. „Když jsem hrál v juniorcev Kanadě, jezdili jsme na zápasy osm, deset hodin pravidelně,“ doplnil.

První část tripu je vskutku celkem v klidu. Do Norimberku je to z Hradce 412 kilometrů. To není zase o tolik víc než v extralize. Do Třince či Karlových Varů je to přece téměř 300 kilometrů. Na druhou stranu do Pardubic dvacet…

Kam za sportem na Hradecku (pátek 7. září):
BASKET:
O pohár primátora HK (pá 13.30 až 20, so 7 až 21, ne 7 až 17 hala Třebeš).

FOTBAL:
OP ml. žáci: Prasek – Třebeš dívky (17). OP st. přípravka: Předměřice – Smiřice (17 a 18), Kosičky – Lhota p. L./Roudnice (17 a 18).

Horší část přijde v sobotu. Tým sedne do autobusu v osm ráno, ve Francii má být kolem jedenácté večer. „Možná by bylo lepší jet hned v pátek večer po zápase,“ přemítal Pavelka. Program je daný jinak.

Více než 900 kilometrů dlouhá cesta se nemusí týkat některých matadorů. Pokud bude zdravotní stav týmu dobrý, mohl by se po duelu v Norimberku odpojit například kapitán Petr Koukal. „Už poslední zápas dohrával s bolestí. Roman Kukumberg také,“ řekl trenér Martinec.

Výhry pro nový tým

Elitních a zkušených útočníků by se tak netýkala ani poslední část pouti. Po nedělním souboji čeká Hradecké 1290 kilometrů zpět domů. Celkem urazí bus 2608 kilometrů.

Výjezd však nebude o žehrání, ale o hokeji. „Chtěli bychom postoupit ze skupiny,“ připomněl Pavelka. V prvních dvou střetnutích uhrál Hradec tři body za výhru a prohru. „Před extraligou by bylo dobré vyhrávat. Tým je nový, víc by si věřil,“ připomněl gólman, že už příští pátek vstoupí Mountfield do nejvyšší soutěže duelem na Spartě.

Tabulka skupiny F:
1. Kärpät Oulu 2 2 0 0 0 13:3 6
2. Hradec Králové 2 1 0 0 1 4:4 3
3. Norimberk 2 1 0 0 1 5:10 3
4. Rouen 2 0 0 0 2 2:7 0