I. hokejová liga: Východočeši prohráli
s Olomoucí všechna vzájemná utkání v sezoně

Hradec skončí čtvrtý, ve středu sehraje poslední zápas nadstavbové části v Ústí nad Labem a bude se chystat na čtvrtfinále play off, které pro Mičkův soubor začne dvěma domácími zápasy 21. a 22. února. Soupeř bude známý až po předkole vyřazovací části,

Klíčový moment zápasu s Olomoucí přišel v 57. minutě, kdy ostřílený Korhoň zúročil nabídku Tomajka. Vzápětí trefil Karlíček loktem Zbořila a předčasně se šel osprchovat do kabin. Toho zkušená sestava Hanáků využila k poklidnému závěru, který se odehrál výhradně před hradeckou brankou.

Fakta – branky a asistence: 19. Roubík (Rapáč), 38. Šejnoha (Lesák) – 6. Tomajko (Korhoň, Janáček), 32. Zbořil (Černý, Brančík), 57. Korhoň (Tomajko, Kucharczyk). Rozhodčí: Hrubý – Žídek, Hejl. Vyloučení: 3:3, navíc Karlíček (HKR) 5 plus do konce utkání. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:1. Diváci: 1368.
HC VCES Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Táborský, Hendrich, Karlíček, Lesák, Filip, Seidl, Spudil – Rapáč, Roubík, Kadlec – J. Hruška, Koudelka, Volráb – Šejnoha, Kubišta, O. Hruška – Morkes, Březina, Berger.
HC Olomouc: Žigárdy – Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský, Staněk – Ministr, Mikšan, Davídek – Černý, Brančík, Čuřík – Zbořil, Tomajko, Korhoň – Venkrbec, Kucharczyk.

Jiří Mička, trenér Hradce Králové: „Hráli jsme poslední domácí zápas v základní části a chtěli jsme ho tříbodově vyhrát. To se nám bohužel nepodařilo a nemáme ani bod. Hráči makali a bojovali, ale už to trvá asi čtyři zápasy, že se trápíme střelecky a na dva góly se prostě vyhrát nedá. Co se týče toho závěru, tam rozhodčí velice dobře vyloučil Milana Karlíčka, to byl jasný faul. Já sem od něj chtěl jenom vysvětlení a zarazilo mě, že on to přijel vysvětlit na střídačku hostů a k nám nepřijel. Po dlouhé době nastoupil Lukáš Filip, bylo to znát, nějaké chyby tam byly. Sezona se teď už dohrává a my se musíme pořádně připravit na play off. “