Východočeši, do jejichž sestavy se po čtyřech zápasech vrátil uzdravený Jaroslav Kudrna,  prohráli teprve podruhé z posledních sedmi utkání a v tabulce jsou čtvrtí.

„Litvínov zaslouženě vyhrál," přiznal po utkání hradecký trenér Vladimír Kýhos.

Jeho tým šel přitom jako první do vedení. Brankáře Vervy, která nastoupila stejně jako v pátek v duelu s Libercem bez útočníka Dudy, překonal při Jurčíkově vyloučení Courchaine, který trefil horní roh.

Litvínovu se v závěru úvodního dějství naskytla na 63 sekund výhoda pěti proti třem, kterou už po 11 vteřinách využil tvrdou ránou obránce Pavlík.

A z pokračující přesilové hry vytěžili domácí hned po pauze i obrat. Po půlminutě druhé dějství totiž po Hüblově střele Lukeš doklepl puk za Svobodu.

Za 75 vteřin upravil už na 3:1 ránou od modré čáry Frolo. Hradec Králové se snažil odpovědět. Köhler ale zblízka Petráska nepřekonal, Bednář zakončil blafák do bekhendu do pravé tyče a Verva odolala i při Kubátově trestu. A potvrdilo se pravidlo nedáš – dostaneš. Litvínov totiž využil velký tlak při trestu Červeného, když po Pavlíkově přihrávce snadno dorazil kotouč u pravé tyče Hanzl. V dalším oslabení hosté odolali. Snížit pak mohl Kukumberg, ale Petrásek jeho pokus zneškodnil. Svoboda zase zasahovat proti Trávníčkovi.

V závěrečném dějství hosté nepřekonali obranu úřadujícího mistra při trestech Piroše a Hübla. Naopak v 51. minutě domácí Trávníček trefil  tyč. Přesto pátý gól zařídil při čtvrté (!) využité přesilovce z dorážky bekhendem Gerhát.

„Odehráli jsme velmi dobře první třetinu. Dostali jsme se i do vedení, jenže pak jsme špatně vystřídali. Věděli jsme, že má Litvínov dobré přesilovky. Jenže jak jsme skončili první třetinu, tak jsme i začali druhou. Za dvě minuty jsme dvakrát inkasovali.  Litvínov byl lepší hlavně v důrazu a nasazení. My jsme měli problém dostat se k nim před bránu," povzdychl si Kýhos.

Naopak litvínovský asistent Jiří Šlégr byl spokojený. „Poslední čtyři zápasy hrajeme agresivní hokej, který hrát chceme. První třetina nebyla z naší strany moc ideální. Řekli jsme si, že se musíme daleko víc tlačit do brány a výsledek se dostavil. Dali jsme konečně nějaké góly z přesilovce, což dneska rozhodlo," poukázal.

Litvínov – Hradec Králové 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 20. F. Pavlík (R. Hanzl), 21. Lukeš (Hübl, Gerhát), 22. Frolo (Piroš, K. Černý), 32. R. Hanzl (F. Pavlík, Lukeš), 53. Gerhát (Hübl, 
Lukeš) – 18. Courchaine (Ihnacak, Frühauf). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – 
Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 4248.
HC Verva Litvínov: Petrásek – F. Pavlík, Kubát, Gula, T. Pavelka, K. Černý, 
Frolo – Gerhát, Hübl, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, Trávníček – M. Hořava, 
K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Mountfield Hradec Králové: A. Svoboda – Pláněk, Plášil, Hronek, Frühauf, 
Dietz, Vašíček, Čáp – Bednář, Kukumberg, Dej – Honejsek, Ihnacak, Červený – Köhler, Vantuch, Courchaine – J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek. Trenéři: Kýhos, 
T. Martinec a Tvrdík.