Byl to rozdíl. V minulých letech na předsezonní tiskové konferenci bouchl Miroslav Schön, šéf hokejového Hradce, do stolu a vyhlásil smělé ambice. Tu semifinále, poté finále, titul.

Letos je to jinak. Mountfield je opatrnější. „Nedali jsme si striktní cíl,“ řekl Schön v úterý.

Úplně to tak ale není. „Play off je povinnost,“ řekl předseda představenstva o chvíli později.

Každopádně to však znamená ústup od titulových představ. Ale to není divu. Mountfield totiž výrazně omladil tým, nyní má věkový průměr pětadvacet let. Odešlo třináct hráčů, přišlo deset, novým koučem je Tomáš Martinec.

Nové jsou dresy i představy o herním stylu. „Chceme hrát aktivní hokej v pohybu,“ řekl Martinec. To si jeho celek vyzkoušel ve čtyřech duelch Ligy mistrů. Tři z nich prohrál. „Obraz hry je takový, jak jsme si představovali, ale jsme zklamaní z koncovky,“ přiznal trenér.

Střelbu bude potřebovat vylepšit, vždyť už v pátek nastoupí Hradečtí na ledě Sparty, jednoho z adeptů na titul. V neděli uvítají doma Chomutov.

„Vstup je důležitý,“ netajil Martinec. A to i proto, aby vedení klubu vydrželo v nastolené cestě. „Vím, že přijdou zápasy, které se nepovedou. Mladí udělají chyby, staří nemohou uhasit všechno. Proto se budu snažit být maximálně trpělivý. Ale i má trpělivost má někde hranice,” přiznal Schön.

Otázka je jasná: Bude šéfa mladý tým hodně zkoušet?

Jaroslav Pavelka.
Pavelka: „Koncovka? Zlomí se to"