Ve třetí minutě skočil poprvé na havlíčkobrodský led, v útočném pásmu  se dostal k puku a nekompromisně ho napálil pod horní tyč. Tak se uvedla nejnovější posila Královských lvů Michal Mikeska. I díky jeho trefě hokejisté Hradce Králové vydřeli úvodní dva body do tabulky.

Mohli být ovšem i tři. Východočeši si oproti předchozímu duelu s Jihlavou pohlídali začátek a  ve 23. minutě vedli 2:0.  Jenže domácí Rebelové dokázali srovnat, a když Hradec dalšími dvěma góly znovu odskočil, vrátili se domácí do zápasu znovu.

„Škoda, že jsme neudrželi vedení 4:2, protože jsme měli nakročeno k vítězství. Brod měl ale tlak do brány, šel za vyrovnáním a my jsme udělali pár chyb, které soupeř dokázal potrestat," litoval nezvládnutého závěru hradecký trenér Martin Hosták.

Za stavu 4:4 došlo k samostatným nájezdům. A z nich vyšel lépe Hradec. V brance Rebelů nahradil zkušeného Suchana mladý Daniel Dolejš. Ale moc se mu nevedlo. Ze šesti sérií inkasoval čtyřikrát. Klíčovou střelu nechytil z hole Švagrovského.

„V nájezdech jsme byli šťastnější, je to vždycky loterie. Kuba Čech chytl tu nejdůležitější, poslední penaltu," uvedl Hosták.

Spokojený byl i hostující kouč Karel Dvořák. Bod po bitvě, která se nevyvíjela pro Rebely dobře, bral.

„Získali jsme zlatý bod.  v prodloužení jsme měli samozřejmě šanci, ale tam je to již  vabank. Jsem rád, že jsme to uhráli alespoň na remízu a získali jsme bod," přiznal.

První hokejová liga pokračuje ve středu. Východočeši se potřetí za sebou představí na ledě soupeře. Tentokrát v Třebíči, která vede tabulku.

Havlíčkův Brod – Hradec Králové 4:5 sn

Fakta – branky a nahrávky: 26. Štěpánek (Rytnauer), 32. Třetina (Polodna, Endál), 54. Štěpánek (Rytnauer, Ondráček), 56. Rytnauer (Štěpánek, Ondráček) – 3. Mikeska (Roupec), 23. Kubica (Roupec), 36. Říha (Valášek, Macháň), 52. Vágner (Tvrdík), rozh. nájezd Švagrovský. Rozhodčí: Hejduk – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:10, navíc Kostourek 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 939. Třetiny: 0:1, 2:2, 2:1 – 0:0.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (65. Dolejš) –  Soldán, Ostrčil, Protivný, Pavlík, Morava, Novotný, Jelínek – Vondráček, Knotek, Endál – Polodna, Třetina, Meidl – Ondráček, Kostourek, Musil  – Štěpánek, Fiedler, Stehlík. Trenér: Dvořák.
Královští Lvi Hradec Králové: Čech – Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Roupec, Chmelíř, Čáp, Klement – Tvrdík, Švagrovský, Berger – Budínský, Brož, Moskal – Kubica, Mikeska, Haluza – Valášek, Macháň, Říha. Trenér: Hosták.

Další výsledky – 2. kolo: Benátky n. J. – Olomouc 6:4 (3:2, 1:1, 2:1), Kadaň – Ústí nad Labem 3:5 (2:1, 0:1, 1:3), Litoměřice – Písek 4:1 (2:0, 0:1, 2:0), Šumperk – Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 2:1, 0:1), Jihlava – Třebíč 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), Most – Beroun 2:7 (0:1, 0:2, 2:4).

1.    Třebíč                   2    2    0    0    0      4:2    6
2.    Ústí n. L.               2    1    1    0    0      9:6    5
3.    Havl. Brod            2    1    0    1    0    11:8    4
4.    Benátky n. J.        2    1    0    1    0      9:8    4
5.    Jihlava                  2    1    0    0    1      8:3    3
6.    Ml. Boleslav           2    1    0    0    1      8:6    3
7.    Beroun                 2    1    0    0    1    10:9    3
8.    Litoměřice             2    1    0    0    1      7:7    3