Mičkova parta jen potvrdila, že se jí na cizích hřištích totálně nedaří. Na ledě Horácké Slavie prohrála již sedmý venkovní zápas v řadě. V neděli se znovu v Třebíči hraje zápas číslo 4. Dojde k definitivnímu rozuzlení série nebo se bude hrát páté rozhodující utkání v úterý v Hradci?

Východočeši sehráli ve třetím duelu svůj klasický zápas venku. Absolutně nezvládli úvod a už v páté minutě prohrávali o dva góly. Šanci na zvrat vykřesal Budínský, který využil už pátou hradeckou přesilovou hru v sérii. Jenže, když Hradec těsně před koncem základní hrací doby dostali další možnost v početní výhodě, vymíchal Burian obránce Nedbala i gólmana Luňáka a rozhodl.

Třebíč – Hradec Králové 4:1

Fakta – branky a asistence: 4. Přibyl (Zahradník), 5. Dolníček, 58. Burian (Vítek), 59. Hrbáček (Dolníček, Ostrčil) – 38. Budínský (Volráb). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:4, navíc Okál 10 minut OT. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 0:1, 2:0. Stav série: 1:2. Diváci: 1930. SK Horácká Slavia Třebíč: Neruda – Ostrčil, Malinský, Bulička, Sláma, Hrbáček, Kania, Sedláček, Kadela – Laš, Dolníček, Finsterle – Burian, Dočekal, Vondráček – Čech, Zahradník, Přibyl – Vítek, Okál, Křenek. HC VCES Hradec Králové: Neruda – Ostrčil, Malinský, Bulička, Sláma, Hrbáček, Kania, Sedláček, Kadela – Laš, Dolníček, Finsterle – Burian, Dočekal, Vondráček – Čech, Zahradník, Přibyl – Vítek, Okál, Křenek.