6:0. To je působivé, zvlášť když porazíte první mančaft tabulky. Hradečtí hokejisté zničili Plzeň, která prohrála od začátku sezony v klasické hrací době jen třikrát.

„Hradec nás předčil úplně ve všem, v nasazení, v produktivitě, ve vytváření šancí,“ uznal Ladislav Čihák, jeden z plzeňských koučů.

Mountfield potvrdil, že není nadarmo druhý v tabulce. Kardinální otázka však zní: Ukazuje demolice jindy famózní Plzně, že je tým kouče Václava Sýkory favoritem na titul?

„Cokoli jiného budu brát za neúspěch svůj i mužstva,“ řekl ostatně Radek Smoleňák, posila, jež přišla minulý týden, a první dva zápasy (v Litvínově a s Plzní) si připsala vítězné góly.

Jsou to odvážná slova, ale Hradec v neděli v podvečer demonstroval doslova brutální sílu.

Patrik Rybár vychytal šestou nulu. V třiadvaceti zápasech! „Podržel nás v důležitých momentech,“ chválil stoického Slováka asistent Tomáš Martinec.

Obrana (společně s útočníky) pustila soka, nejproduktivnější tým ligy, jen ke dvaceti střelám. Čtrnáct ran Hradečtí zablokovali. K tomu zadáci zapsali pět kanadských bodů.

„Je dobře, že jsme potvrdili pozici nejlepší defenzivy. Podporovat útok je pro mě trošku nezvyk, ale jsem rád, že se občas povede něco vytvořit,“ glosoval Martin Pláněk, jenž měl dvě asistence a byl vyhlášen nejlepším hradeckým hráčem.

V útoku válel Rudolf Červený, který už je na sedmadvaceti bodech. Stačí jeden a překoná své sezonní maximum. Zásadní druhý gól dal geniální Jaroslav Bednář, třetí zase Jan Berger, tak trochu nečekaná opora týmu. Bojovník se dostal do sestavy kvůli marodce – a najednou je v první lajně…

„Napadalo nám tam šest gólů, což nikdo nečekal,“ přiznal Berger.

To jsou vše pozitiva vypovídající o neskutečné síle mužstva.

Ale – logicky – jsou tu i varování. Zaprvé Plzni zkrátka zápas vůbec nevyšel. To se asi nebude opakovat, natolik je Škoda vedená Martinem Strakou silná. „Byly tam mraky chyb,“ láteřil zkušený útočník Ondřej Kratěna. Západočeši také přijeli notně oslabení. Scházel nejproduktivnější hráč extraligy Milan Gulaš a tři veledůležití obránci: Petr Kadlec, Jakub Kindl a Lukáš Pulpán. Bylo to znát.