Po jednozápasové pauze se do hradecké branky vrátil Pařík, moc práce však během úvodní periody neměl. Hradec byl nebezpečnější a také šel do vedení. V 17. minutě rychlé přečíslení parádně vyřešil Okulair. Nejprve vymíchal plzeňskou obranu, aby následně bekhendem předložil puk pro Klímu, jenž pálil pod břevno – 1:0.

Na další góly se v ČPP aréně čekalo až do poslední třetiny. Na konci 43. minuty sice hostující Malák pálil mimo, ale puk se od zadního mantinelu odrazil na hůl Poura, který dával do prázdné branky – 1:1.

Ztracené vedení vrátil Hradci Pavlík. Rychlonohý útočník využil zaváhání v rozehrávce Plzně, z levé strany se řítil sám na Kloučka, kterému naznačil dlouhou kličku a puk zasunul mazácky mezi betony – 2:1.

Pojistku přidal do odkryté plzeňské branky v závěru duelu Okuliar – 3:1.

Hradec Králové – Plzeň 3:1

Fakta - branky a nahrávky: 17. Kev. Klíma (Okuliar), 48. R. Pavlík, 60. Okuliar – 43. Pour (Malák, Bučko). Rozhodčí: Mejzlík, Květoň – Hynek, Dědek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4173. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1.

Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Blain, Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl – Eberle, Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář. Trenér: Martinec.

HC Škoda Plzeň: Klouček – Laakso, Zámorský, Malák, Bučko, Kvasnička, Dujsík – Holešinský, Mertl, Schleiss – Šiler, Jansa, Rekonen – Pour, Benák, Indrák – Straka, Soukup, Matýs. Trenér: Kořínek.