Trenér Tomáš Martinec učinil, jak slíbil a proti Oulu dal šanci mladíkům. V sestavě se objevilo hned sedm hráčů, kteří ještě loni či letos nastupovali za juniory. A „mladý“ Hradec začal parádně, byť nejprve brankář Pavelka zachránil tým při šanci Metsävainia a při dorážce Lindstena mu pomohlo břevno.

Ale v 8. minutě střelou z otočky skóroval Chalupa a po dvou a půl minutách domácí využili přesilovku, když pěknou kombinaci zakončil Dragoun. Výkon hostů postupně narůstal a v 18. minutě také v početní výhodě snížil Hakanpää. V polovině zápasu poté vyrovnal Hermonem.

Devět minut před koncem se prosadil chytrým zakončením Radovan Pavlík, jenže hosté zásluhou teče Karvinena vyrovnali. Až v nájezdech zápas rozsekl Čech ve finských službách Radek Koblížek.

Hradec Králové - Oulu 3:4 po sam. náj.

Fakta - branky a asistence: 8. Chalupa (Piché), 11. Dragoun (Paulovič, R. Pavlík), 52. R. Pavlík (Paulovič) – 18. Hakanpää, 33. Hermonen, 56. Karvinen (Kivihalme, Ikonen), rozh. sam. náj. Koblížek. Rozhodčí: Schukies (Německo), Hodek – Hynek, Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 3:7, navíc Krištof (Oulu) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 1308. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 - 0:0.
Mountfield HK: Pavelka – F. Pavlík, Rosandič, Muška, Nedomlel, Piché, Havránek – Vopelka, Kukumberg, Bezúch – Paulovič, Dragoun, R. Pavlík – Chalupa, Sklenář, Miškář – Mašín, Jirásek, Síla. Trenér: Tomáš Martinec.
Kärpät Oulu: Rynnäs – Kivihalme, Hakanpää, Kukkonen, Niemelä, Ronkainen, Mäkelä, Kuiri, Korhonen – Pyörälä, Krištof, Junnila – Hermonen, Kupari, Heponiemi – Lindsten, Metsävainio, Koblížek – Sailio, Ikonen, Karvinen. Trenér: Mikko Manner.