„Variant je víc, ale když chcete vyhrávat, musíte porazit kohokoliv. My si nemůžeme vybírat, spíš musíme hrát vždycky svou hru, se kterou můžeme porazit kohokoliv," říká třeba obránce Bohumil Jank.

Soupeře se dozví v pátek večer v Plzni, kde od 18.20 hodin sehrají poslední utkání základní části extraligy.

Kdo jim zůstal v osudí? Stále čtveřice týmů, o které Deník podrobně referoval už v úterním vydání – Plzeň, Třinec, Zlín a Kometa. Podle aktuální formy jako nejvážnější hrozby působí rozjeté týmy z Třince a Zlína.

„Že dává Třinec spoustu gólů? Tak nabourá na tu naši zeď," culí se Jank. „Každopádně se budeme připravovat na každého soupeře trošku jinak. Podíváme se na jejich založení útoku, přesilovky a nějaké věci se tam určitě pozmění. Když budeme hrát to svoje, budeme úspěšní. Věřím, že půjdeme daleko."

Hradec je aktuálně na pátém místě se sedmaosmdesáti body, stejný součet má i Brno. Pokud by oba týmy získaly v posledním kole stejný počet bodů, Kometa by se v tabulce posunula díky lepším vzájemným utkáním.

Mountfield může na čtvrté příčce ještě atakovat Zlín (89 bodů), který hraje v Liberci. Třetí Třinec (92) a druhou Plzeň (94) dohnat nemůže.

Ať už Hradec dostane kohokoliv, musí se především zlepšit. Osm porážek z deseti zápasů k výraznému optimismu nenabádá.