Rozpaky a rozpolcenost. Takové pocity se mísily hradeckou kabinou. Hokejistům Mountfieldu se v neděli proti Spartě podařil husarský kousek. 
V závěrečné třetině stáhli dvougólové manko a dotáhli zápas do prodloužení. Jenže už po jednačtyřiceti vteřinách Jaroslav Hlinka rozhodl o výhře pražského celku 3:2.

Hradec si připsal pátou porážku v řadě a poprvé v letošní sezoně vypadl z elitní šestky, je sedmý. Družina kouče Petera Draisaitla vyhrála z posledních deseti duelů jen dva.

V pátek ji čeká cesta do Liberce a v neděli doma třaskavé derby s Pardubicemi.

Hradec upadl do útlumu, a tak se snaží chytit alespoň něčeho pozitivního. V případě utkání se Spartou to bylo smazání dvoubrankového vedení a dovedení zápasu do prodloužení. Na vyrovnání Mountfield potřeboval pouze 46 vteřin, góly se na tom podíleli Tomáš Mertl a Tomáš Slovák.

„Do příštích zápasů se budeme snažit těžit z bodu, který jsme získali. A postavit na něm něco pozitivního. Nicméně máme toho mnoho, co musíme zlepšovat," prohlásil trenér Draisaitl.

Na Hradci leží psychická deka, hráči si musejí zase začít věřit. „Na Spartě je vidět, že má sebevědomí, zatímco my jsme trochu v krizi. Ale ve třetí třetině jsme byli jiné mužstvo. Tahle třetina nám může pomoci do dalších zápasů," doufá autor vyrovnávacího gólu Tomáš Slovák.

Hradecký obránce přiznal, že v úvodu na holešovického protivníka nestačili. „Začátek jsme odehráli zle. Sparta dobře bruslila, napadala nás, což se projevilo i ve druhé třetině. Při hře pět na pět nás občas podržela v pásmu, že jsme nevěděli, kde nám hlava stojí," řekl Slovák, který věřil, že by Mountfield mohl sparťany srazit. „Před prodloužením jsem doufal v nájezdy, ale i tak je to zlatý bod."

Pro Hradec je bod příslibem. Teď  mají hráči pět dní na to, aby se připravili na Liberec.

V neděli derby
Program extraligy – 30. kolo, dnes 18.15: Slavia Praha –  Plzeň.
29. KOLO – pátek 12. prosince, 17.30: Plzeň – Karlovy Vary, Litvínov – Třinec, 18.00: Pardubice – Slavia, Liberec – Hradec Králové, Olomouc – Zlín, 18.20: Vítkovice – Brno (ČT Sport), 18.30: Sparta – Mladá Boleslav.
30. KOLO – neděle 14. prosince, 15.00: Třinec – Vítkovice, 15.30: Karlovy Vary – Sparta, Zlín – Liberec, 17.00: Brno – Olomouc, 17.30: Hradec Králové – Pardubice, 18.20: Mladá Boleslav – Litvínov (ČT Sport).