Lépe to vyjít nemohlo. Hradec přehrál litvínovskou Vervu v 58. kole extraligy 3:0, stvrdil tím zisk poháru pro nejlepší tým základní části. Jeho útočník Jakub Lev navíc dosáhl rekordního zápisu, když odehrál 594. utkání bez přestávky. To vše před zaplněnou ČPP arénou, fanoušci se v plném počtu do ochozů vrátili po pěti měsících. „Máme ohromnou radost, protože to stálo spoustu sil. Základní část je hodně dlouhá a náročna. Pro celou organizaci je to velký úspěch, i když nás vrchol ještě čeká. Beru to tak, že je to ocenění za dlouhodobou práci," neskrýval radost hradecký kapitán Radek Smoleňák. 

JASNÁ DOMINANCE

Mountfield začal pěkně zostra. V první třetině na ledě jasně dominoval. Navíc se dokázal i dvakrát prosadit. Nejprve po rychlém přečíslení zakončoval do odkryté branky Kevin Klíma. Tentýž hráč měl prsty i u druhého hradeckého gólu, když našel volného Perreta, který překonal Godlu bekhendovým blafákem.

Tlak rozjetých Lvů pokračoval i po přestávce. Chemici jednoduše nestíhali, ale v brance čaroval Godla, který je držel v naději na zisk bodů. Po čtyřiceti minutách hry přestřílel Mountfield svého soupeře v poměru 29:3.

I v závěrečném dějství se hrál hodně svižný hokej, ve kterém měl domácí tým navrch. Ani jeden z týmů se však nemohl dlouho prosadit. Razítko na hradecké vítězství a zisk poháru Prezidenta přišlo v power play. Ščerbak výborně vybojoval puk, toho se zmocnil Kelly Klíma a ze středního pásma mířil přesně do prázdné litvínovské branky.

Oslavy v Hradci mohly naplno propuknout. Pohár je doma!

Tomáš Martinec, trenér Hradce: „Samozřejmě to pro nás byl výjimečný zápas. Přišlo i spoustu fanoušku, za což jsme moc rádi, protože vytvořili skvělou kulisu a podpořili nás. V zápase jsme dvě třetiny byli výrazně lepší, bohužel jsme neproměňovali jasné šance, výsledek měl být jiný. Ve třetí třetině jsme se už trochu báli. Konečného výsledku si moc vážíme, jsme rádi, že se nám to podařilo dotáhnout už nyní a mohli jsme s fanoušky oslavit Prezidentský pohár."

Vladimír Růžička, trenér Litvínova: „Hradec ukázal, proč je první. Od začátku jsme se mu nedokázali vyrovnat a byli jsme ve všem horší. Myslím si, že výsledek je ještě hodně přívětivý. Já Hradci gratuluji k výhře v základní části a přeji jim hodně štěstí dál."

Hradec Králové - Litvínov 3:0

Fakta - branky a nahrávky: 4. Kevin Klíma (Jergl), 18. Perret (Kevin Klíma), 59. Kevin Klíma (Ščerbak). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 5536. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0. Mountfield Hradec Králové: F. Novotný – Nedomlel, Blain, Kalina, F. Pavlík, Jank, McCormack – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Miškář, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Cingel, Orsava – Ščerbak. HC Verva Litvínov: Godla – D. Kolář, Stříteský, Hrbas, Strejček, Demel, D. Zeman – Sukeľ, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka, Fronk, Jarůšek – Kudrna, Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, V. Hübl, M. Havelka – F. Lukeš.