Sparta nebo Brno? Stále nejasno. Mountfield si bude muset na čtvrtfinálového soupeře počkat až do posledního kola. Svůj osud bude mít částečně na svých holích. V neděli jede právě do Brna, Sparta hostí Třinec.

Hradec v posledním domácím zápase základní části porazil Olomouc, které se už nevyhne baráž. Bezstarostný hokej měl pré, fanoušci se na tribunách nenudili. Padlo deset branek.

Gólový ohňostroj oba týmy odpálily v závěru druhé třetiny. Za stavu 1:2 během tří minuty a dvanácti vteřin padly čtyři góly. V přestřelce se vyžívala především lajna Tomáše Knotka s křídly Tomášem Pospíšilem a Rastislavem Dejem. Centr druhé letky nejprve připravil vyrovnávací gól pro Pospíšila. Ten mu parádní asistenci oplatil při brance na 4:3.

Olomouc ale měla na své straně silné přesilové hry. Když v závěrečné části dostala čtvrtou početní výhodu v utkání, potřetí se prosadila, když na konci zdařilé kombinace byl Matai.

Jenže i Hradec v nestandardním počtu hráčů na ledě válel. Kouč Peter Draisaitl si moc nelámal hlavu se speciálními formacemi, na led posílal lajny v klasickém pořadí. Proto se na přesilovku dostala i třetí Kukumbergova letka. Kotouč se dostal Jankovi, jenž bombou od modré a zároveň svým druhým zásahem v utkání vrátil Hradci vedení.

Účet na góly bohatého utkání uzavřel v oslabení Červený po přihrávce Kukumberga.

Hradec Králové – Olomouc 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 14. Čáp (T. Knotek, Dej), 36. Pospíšil (T. Knotek, Pláněk), 37. Jank (Skokan, Mertl), 40. T. Knotek (Pospíšil, Dej), 50. Jank (Červený, Kukumberg), 56. Červený (Kukumberg) – 20. Dlouhý (Marosz), 29. Houdek (Herman, Matai), 39. Kucharczyk (Zuzin), 43. Matai (Zuzin, Houdek). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Majeský (Olomouc) 10 min. OT. Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 3971.
Mountfield Hradec Králové:  Kacetl – Dietz, Jank, Čáp, Piegl, Pláněk, Vašíček – Kudrna, Mertl, Skokan – Dej, T. Knotek, Pospíšil – Valcourt, Kukumberg, Červený – Vantuch, Tvrdík, Beránek. Trenér: Draisaitl.
HC Olomouc:  Vošvrda – Škůrek, Ondrušek, Majeský, Rašner, Houdek, Jaroměřský, Skrbek – Buc, J. Knotek, Laš – Rachůnek, Herman, Matai – Zuzin, Patera, Řípa – Kucharczyk, Marosz, Dlouhý. Trenér: Fiala.

Fans mají radost, ceny jsou lidové

Hradec Králové - Mnoha rodinám, které zasáhl  hokejovým boom v Hradci Králové, se ulevilo. Ceny vstupenek na play off rodinný rozpočet zatíží, ale nikterak drasticky.

Na divácky nejlukrativnější místa v hale vyjde cena jedné vstupenky na 300 korun. Lístek na stání se bude prodávat za pouhých 140 korun. Prodej začne ve středu 4. března.

Čtvrtfinálová série začne přesně o týden později, úvodní dva domácí zápasy sehraje Mountfield 15. a 16. března.

Oproti minulému roku, kdy klub vyšrouboval ceny ke čtyřem stovkám za lístek a silně diskutabilní byl i celý systém prodeje (balíčky, nemožnost si koupit vstupenku na jedno utkání před jeho začátkem), tentokrát zavládl mezi fanoušky klid. Pravidla jsou standardní  a srozumitelná.

Majitelé permanentních vstupenek mají místa na play off rezervovaná od středy do neděle. V tomto termínu si mohou zakoupit vstupenku na své místo prostřednictvím on-line prodeje, nebo přímo na pokladnách Fortuna  arény.

Ostatní fanoušci mají možnost koupě vstupenek od středy 4. března od 13 hodin, a to pouze na pokladnách u hlavního vchodu do haly, on-line prodej se jich netýká.

Ceník vstupenek na play off
Kategorie A: 300 Kč (sektory O, C + část 7. – 13. řady, dále  B, D, N, S)
Kategorie B: 260 Kč ( 1. – 6. a 14. – 17. řada B, D, N, S)
Kategorie C: 210 Kč (sektory E, F, G, H, J, K, L, M, R)
Kategorie D: 170 Kč (sektory SZ, JZ, SV, JV 
+ omezená kategorie)
Stání: 140 Kč
Prodej začíná 4. března ve 13.00.