Nový rok začal v Hradci Králové pěkně zostra. Jágrovo Kladno přijelo na východ Čech i se slovenským gólmanem Júliem Hudáčkem, o něho měl zájem po předčasném konci Patrika Bartošáka i Mountfield, ale přesun se i kvůli nevoli fanoušků, kteří zkušenému brankáři nemůžou přijít na jméno kvůli jeho postoji k Rusku, kde v minulosti působil, neuskutečnil.

POLITIKU NEŘEŠÍM

„Já koukám na Rytíře, abychom vyhrávali zápasy, politiku neřeším. Kdybych měl hrát jen s tím, kdo má stejný politické vidění jako já, tak by ty týmy, kde jsem hrál, vypadaly jinak. Věřím, že nám pomůže,“ řekl k Hudáčkově příchodu kapitán Kladna Radek Smoleňák.

V brance Středočechů ale začal v ČPP aréně Bow a úvodní dvacetiminutovku si představoval rozhodně jinak. Nejprve sice vychytal trestné střílení, kterého se ujal Blain, ale poté už inkasoval. Jako první ho překonal v přesilové hře Perret, který po dobré práci Pavelky a Šťastného využil svého důrazu v předbrankovém prostoru – 1:0.

Zdroj: Deník/Vladimír Machek

Na konci 16. minuty se o kladenské vyrovnání postaral Martenet, který si po přihrávce Sideroffa šikovně obhodil Lukáše a zakončil do odkryté branky – 1:1. Tím na konci první třetiny odstartoval nefalšované gólové hody. Ztracené vedení si Hradec vzal zpět po 21 vteřinách. Šťastný přiťukl kotouč pro Estephana a ten se trefil na zadní tyč – 2:1.

Další domácí branku přidal přesnou střelou od modré Pavelka – 3:1. „Gól potěší vždycky, ale říkal jsem, že to může trochu být i obrázek a cesta k tomu, jak by to mohlo jít. Střela od mantinelu, která zaplavala, skončí gólem. Třeba kluci začnou střílet z více pozic a taky jim to tam spadne,“ uvedl Pavelka.

Přestřelku v úvodním dějství ukončil dvě vteřiny před sirénou hostující Tralmaks, když z otočky poslal kotouč pod víko – 3:2.

V prostřední části měli mnohem více ze hry Lvi, kteří hrozili především v početních výhodách, soupeře přestříleli 12:7, ale bez gólového efektu. V závěru jim nevyšla ani dlouhá přesilovka pěti proti třem.

Rytíři mohli vyrovnat deset minut před koncem, když si svoji aktivitou vytvořili tlak a několik velkých příležitostí, ty však pochytal Lukáš. Ten ve hře hostů bez gólmana ještě vychytal Tralmakse. Razítko na vítězství Hradce dal do odkryté branky v poslední minutě Jergl – 4:2.

„Už se budu opakovat, je to několikátý zápas, kdy opticky saháme po bodech a vždycky těsně prohrajeme. Proměňování šancí, totální nedůraz kolem branky a v obranném pásmu, to nám je prohrává,“ litoval Smoleňák.

Už v pátek se Mountfield představí znovu doma, hostit bude od 18 hodin Karlovy Vary.

Hradec Králové – Kladno 4:2

Fakta – branky a nahrávky: 9. Perret (Šťastný, Pavelka), 17. Estephan (Šťastný, Miškář), 19. Pavelka (Pláněk, Perret), 60. Jergl (Okuliar) – 16. Martenet (Sideroff, Jarůšek), 20. Tralmaks. Rozhodčí: Kika, Sýkora – Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4369. Třetiny: 3:2, 0:0, 1:0.

Mountfield HK: Lukáš - Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Marcel, Freibergs, Gaspar – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Lalancette, Jergl – Zachar, Pilař, Eberle. Trenér: Martinec.

Rytíři Kladno: Bow – Voráček, Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Sideroff, Jarůšek, Kusý – Tralmaks, Pytlík, Jágr – M. Procházka, Melka, Smoleňák – Vimmer, Babka, Bláha. Trenér: Vejvoda.