Otázka dne je zodpovězena. Formu Mountfieldu neodplavila ani reprezentační přestávka. Draisaitlův soubor i nadále drancuje venkovní stadiony. „Litvínovská" výhra je již šestou v pořadí, podesáté za sebou se Východočeši vracejí s nějakým bodem v kapse. Na cizím ledě už urvali třiadvacet z osmatřiceti bodů. V Litvínově se znovu ukázalo, že Hradec umí s noblesou otáčet nepříznivě se vyvíjející zápasy.

Zásluhou Podlešáka sice vedl, ale domácí vrátil o šestadvacet vteřin později do hry Lukeš a ve druhé třetině obrátil výsledek matador Ručinský.

Hosté však měli v záloze připraveny dvě odpovědi. Těsně po polovině utkání zaúřadovala Mertlova řada. V přesilové hře se natlačil před bránu Kudrna a jeho skvělou práci dokončil Šimánek.

V prodloužení rozhodly přesilové hry. Litvínov tu svoji nevyužil, Hradec ano. Květoň dostal nabito od Vydareného a v oblíbené pozici na vrcholu pravého kruhu pálil neomylně.

HC Verva Litvínov – Mountfield HK 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Fakta - branky a asistence: 7. Lukeš (Hübl), 24. Ručinský (Šlégr, Hübl) – 7. Podlešák (Švagrovský, Knotek), 31. Šimánek (Kudrna, Mertl), 63. Květoň (Vydarený, Škoda). Rozhodčí: Lacina, Hodek – Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 3250.
Litvínov:
Francouz – Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Kousalík – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Rosa, Piroš, Černý – Rapáč, Jurčík, Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Hradec Králové:
Kantor – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Škoda, Červený, Květoň – Švagrovský, Knotek, Podlešák – Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Hvězda zápasu

LUKÁŠ KVĚTOŇ, útočník Hradce Králové, (v utkání 1 gól): Prodloužení? To je jeho revír, tam se cítí nejlépe. Šikovný útočník už potřetí v sezoně zařídil pro Východočechy bonusový bod.

Moment zápasu

HANZLOVY TYČE: Litvínovský forvard měl v utkání pořádný pech. Ve druhé třetině za stavu 1:1 napálil tyč Kantorovy branky, to samé předvedl za nerozhodného stavu i ve třetí části.

Další výsledky - 19. kolo

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Vítkovice Steel 1:3 (1:1, 0:1, 0:1);
HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0);
HC Slavia Praha – Piráti Chomutov 5:4 v prodl. (2:3, 1:0, 1:1 – 1:0);
Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1);
HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1);
HC Kometa Brno – PSG Zlín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1).

1.   Sparta Praha    19     13     1       1       4        84:34     42
2.   Hradec Králové 19     9       4       3       3        52:42     38
3.   Brno                 19     10     2       2       5        47:34     36
4.   Slavia Praha      20     8       5       1       6        52:45     35
5.   Třinec               19     10     2       1       6        59:54     35
6.   Plzeň                 19     8       3       2       6        48:46     32
7.   Zlín                    19     7       3       3       6        47:48     30
8.   Vítkovice           19     8       2       1       8        59:58     29
9.   Pardubice          19     6       2       4       7        54:53     26
10. Liberec              19     6       2       3       8        50:61     25
11. Kladno               19     5       3       0       11      44:53     21
12. Litvínov             19     3       3       4       9        33:54     19
13. Karlovy Vary      20     5       1       2       12      43:66     19
14. Chomutov         19     3       0       6       10      42:66     15