Jak zatočit s výsledkovou mizérií. To bylo v týdnu  hlavní téma v kabině hokejistů Hradce Králové. Mountfield dusí těžký balvan – z posledních deseti utkání vyhrál jen dva a na kontě má pět proher v řadě!

Šanci prolomit nepříznivou sérii Hradec bude mít v pátek, kdy nastoupí na ledě Liberce  (18.00). V souboji tabulkových sousedů osmí Východočeši budou odrážet atak devátých Bílých Tygrů, kteří na ně ztrácejí pět bodů.

Je třeba dostat se do pohody na nedělní derby s Pardubicemi.

Hradecký klub v týdnu zažil i radostnější chvíle:  Martin Pláněk a Tomáš Mertl dostali od trenéra reprezentace Vladimíra Růžičky pozvánku na turnaj Channel One Cup v Soči. Obránce Peter Mikuš zase vyrazí se slovenským národním týmem na Arosa Cup ve Švýcarsku.

A vedení Mountfieldu také přivedlo do klubu sázkovou kancelář Fortuna, jejíž jméno ponese hokejová aréna. „Jsem nesmírně rád, že můžeme všem našim hokejovým fanouškům sdělit, že jejich stánek ponese konkrétní název. Zároveň věřím, že Fortuna, v překladu 'štěstí', přenese svůj význam na všechny, kteří naši arénu navštíví a především pak na náš extraligový tým," přál si předseda představenstva klubu Miroslav Schön.

Štěstí bude opravdu potřeba. Zatímco na obchodním poli se daří, se špatnými výsledky šéfovi klubu dochází trpělivost. Schön zatím prý do kabiny nevstoupil a nespustil hromy a blesky, ale pokud se stav nezmění, mohou přijít změny.

Pozice trenéra Petera Draisaitla je stále pevná, ale pokud se budou porážky kupit, kdo ví…

Po posledním duelu se Spartou (2:3 v pr.) se kouč chytal záchranného stébla – tím byla závěrečná třetina, kdy jeho tým stáhl dvougólové vedení Sparty a dovedl zápas do prodloužení.

„Do příštích zápasů se budeme snažit těžit z bodu, který jsme získali. A postavit na něm něco pozitivního. Nicméně máme toho mnoho, co musíme zlepšovat," řekl Draisaitl. Před dnešním duelem je v lepším rozpoložení Liberec. Bílí Tygři doma vyhráli už třikrát za sebou, zato Mountfield venku už sedmkrát v řadě nebodoval. Zlomí už krizi?

Program extraligy - V neděli na derby
29. KOLO – pátek 17.30: Plzeň – Karlovy Vary, Litvínov – Třinec, 18.00: Pardubice – Slavia Praha, Liberec – Hradec Králové, Olomouc – Zlín, 18.20: Vítkovice – Brno (ČT Sport), 18.30: Sparta Praha – Mladá Boleslav.

30. KOLO – neděle 14. prosince, 15.00: Třinec – Vítkovice, 15.30: Karlovy Vary – Sparta, Zlín – Liberec, 17.00: Brno – Olomouc, 17.30: Hradec Králové – Pardubice, 18.20: Mladá Boleslav – Litvínov (ČT Sport).
 Předehráno: Slavia Praha – Plzeň 1:2.