Se změnou v brankovišti nastoupil Mountfield do zápase na Hané. Jana Lukáše tentokrát nahradil finský gólman Eetu Laurikainen, který zasáhl do čtvrtého mače v dresu Lvů.

Lepší vstup do utkání měli Východočeši. V čase 8:50 pálil od modré Zachar, jehož střelu tečoval za záda Konráda dobře postavený Jasper. Radost Hradci vydržela pouhých 71 vteřin.

Na druhé straně prudce nahazoval na branku Řezníček a Macuh usměrnil kotouč mimo dosah Laurikainena.Vyrovnaný stav vydržel do 17. minuty, v té podruhé udeřila Mora. Nahodil našel křížnou přihrávkou Káňu a ten doklepl puk do sítě.

Po změně stran mohli do dvoubrankového vedení odskočit domácí, ale Navrátil nedokázal využít pěkné zadovky od Macuha. Pět a půl minuty před druhou sirénou orazítkoval brankovou konstrukci Jasper.

Na startu poslední třetiny se dělovka Janka odrazila od břevna do brankoviště, na první pohled to vypadalo, že kotouč brankovou čáru nepřešel, ale opak byl pravdou, což potvrdilo video.

Další gól v základní části nepadl a tak duel dospěl do prodloužení. V něm Olomoučtí nevyužili početní výhodu a šlo se na nájezdy. Všichni hradečtí střelci ztroskotali na Konrádovi a druhý bod vystřelil domácím Kusko.

Olomouc  - Hradec Králové 3:2 s. n. 

Fakta – branky a nahrávky: 11. Macuh (Řezníček, Kunc), 17. Káňa (Nahodil, Bambula), rozh. náj. Kusko – 9. Jasper (Zachar, Pláněk), 45. Jank (Freibergs, Tamáši). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Blažek. Vyloučení: 2:3. Bez vužití. Diváci: 4202. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:1 - 0:0.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Řezníček, Rašner, Švrček, Černý, Sirota – Kunc, Macuh, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Klimek, Anděl, Rutar. Trenér: Tomajko.

Mountfield HK: Laurikainen – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Perret, Tamáši, Jergl – Šťastný, Estephan, Okuliar – Zachar, Pilař, Jasper. Trenér: Martinec.