Tomu se říká rázný vstup do předkola play off. Po dvou domácích zápasech chybí hokejistům Hradce Králové jediný krůček k tomu, aby se převalili přes Třebíč do čtvrtfinále.

„Chceme rozhodnout už v sobotu na ledě soupeře,“ nepřál si v rozhovoru pro web Hradce domácí gólman Filip Luňák další zbytečné protahování série. Dvacetiletý útočník Třebíče David Vítek by si však logicky přál něco úplně jiného, rád by se do Hradce ještě jednou podíval: „Rádi bychom vyhráli v sobotu, a dál se uvidí. Myslím si, že doma nám bude hra víc sedět, máme menší kluziště, určitě lepší led,“ narážel na internetových stránkách Třebíče i na mizernou kvalitu hrací plochy.

Na pohled pohodové vítězství 5:2 se ve čtvrtek ovšem nerodilo vůbec snadně. Hradec, stejně jako ve středu, musel dotahovat. Na úvodní branku Dočekala na začátku druhé třetiny dokázal brzy odpovědět Záhorovský. „Vyrovnávací gól na 1:1 byl strašně důležitý. Když jsme dali na 2:1, měli jsme hru pod kontrolou, jenže pak jsme zaváhali a soupeř dokázal také srovnat,“ nechápal hradecký kouč Jiří Mička.

Jeden z klíčových okamžiků nastal ve 36. min., těsně po Vítkově vyrovnávací trefě. Třebíčský Laš jel trestné střílení, případným třetím gólem mohl pořádně otřást hradeckým sebevědomím, ale nedal. Luňák jeho pokus ukryl do lapačky. „ Bylo důležité, že penaltu gólman chytil,“ chválil Mička. Stejnou výhodu měl pak k dispozici na druhé straně i Berger, ale také on souboj s Nerudou prohrál.

„Hradec jsme drželi v šachu. Pět minut ve třetí třetině jsme domácí tlačili. Měli jsme dvě vyložené šance, jednu dokonce chytil hradecký forvard Kadlec,“ popisoval trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný povedený vstup svého celku do závěrečné části.

Jenže domácí defenziva v čele s Luňákem zamkla svoji klec na sedm západů a klíč zahodila do Labe. Ve zbytku zápasu se už radoval jenom Hradec.

„Ve třetí třetině to bylo hop, nebo trop a my jsme měli štěstí, že jsme dali vítězný gól při hře čtyři na čtyři,“ ulevilo se Mičkovi poté, co Jan Hruška propálil z levého kruhu Nerudu. „Máme mladé mužstvo, domácí svoji zkušenost dokázali prodat,“ povzdechl si třebíčský kouč Pokorný, když jeho celek ve zbývajícím čase ještě dvakrát inkasoval.

Mičkova parta získala mečbol. Promění ho už dnes večer?