Velký smutek zavládl ve středu večer na hradeckém zimním stadionu. Hokejisté Mountfieldu bohužel nedokázali vyrovnat finálovou sérii extraligy s Třincem a sen o titulu se jim vzdálil. Třetí zápas se hraje v sobotu na ledě Ocelářů (17.00).

Úvodní třetina 2. finálového duelu nabídla stejný obrázek jako v úterý. Domácí byli aktivní, Třinec se naopak nikam nehnal a čekal na svoje příležitosti. Svůj mistrovský um ukázal na konci 9. minuty, když udeřil z první vážnější situace. Nestrašil vybojoval kotouč za brankou, s pomocí Voženílka ho dostal na Růžičku, který křížnou střelou otevřel skóre – 0:1.

Extraliga - 2. finále: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec.Extraliga - 2. finále: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec.Zdroj: Stanislav Souček/Mountfield HKHradci se povedlo srovnat krok z první početní výhody v zápase. Jergl se uvolnil na pravé straně a střelou přes obránce překonal Kacetla – 1:1. Ve 29. minutě udělal obrovskou hrubku Rosandič a mohl jen děkovat Machovskému, jenž proti Růžičkovi vytáhl neskutečný zákrok.

Lvi mohl poslat do vedení McCormack, ale s jeho tečí si po střele Jergla poradil Kacetl.

Hned na startu třetí třetiny měl obrovskou příležitost Zachar, ale z dorážky nepřehodil Kacetlův beton. A oba gólmani dominovali až do konce závěrečné části, proto o vítězi druhé bitvy muselo rozhodnout prodloužení.

V něm si domácí vytvořili drtivý tlak, když na branku Ocelářů létala jedna střela za druhou. Kacetl byl však neprůstřelný a z ojedinělé šance hostů rozhodl hradecký kat Voženílek.

Ve vynikající kulise se odehrávalo úvodní finálové střetnutí extraligového play off. Domácí Mountfield HK podlehl Třinci 2:4.
Voženílek dvakrát pálil a premiérové finále v Hradci odstartoval lépe obhájce

„Vyrovnaný, bojovný zápas. Jen po inkasované brance v první třetině jsme trochu vypadli ze systému a Třinec měl tři gólové šance, kdy nás podržel Matěj Machovský. Ale jinak hráči stejně jako včera podali velmi dobrý výkon. Musím je pochválit, není jim co vytknout, byli trpěliví a zodpovědní. V prodloužení jsme měli víc sil a vytvořili si spoustu příležitostí, ale bohužel jsme udělali jednu chybičku a soupeř nás potrestal, takže nebereme nic," mrzelo hradeckého kouče Tomáše Martince.

„V šedesáti minutách to bylo vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. V prodloužení jsme se několikrát dostali pod drtivý tlak domácích, naštěstí jsme ho přečkali a měli dvě šance na udeření. Tu druhou jsme proměnili, takže máme druhý bod," řekl trenér třineckých Ocelářů Zdeněk Moták.

2. zápas: Hradec Králové – Třinec 1:2 v prodl.

Fakta – branky a nahrávky: 23. Jergl (Okuliar, Kev. Klíma) – 9. M. Růžička (Voženílek, Nestrašil), 71. Voženílek (Chmielewski, Daňo). Rozhodčí: Šír, Stano – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 6890 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 0:1. Stav série: 0:2.