Třikrát v řadě Hradec nedokázal překonat nepříjemný Zlín. Ale tentokrát ho zničil. Po reprezentační přestávce se dokázal vrátit na vítěznou vlnu, která ho vynesla do špičky extraligy a ve 21. kole elitní soutěže doma zničil Berany 5:1.

Samozřejmě, vzadu stál zase precizní Patrik Rybár, ale středeční večer nepatřil tak úplně slovenskému gólmanovi. Mountfield přehrál soupeře, který je v extralize považován asi za nejdotěrnějšího soka ze všech, především silou v útoku.

Domácím nejprve pomohla přesilovka, v 7. minutě opakovanou střelou překonal zlínskou hvězdu Libora Kašíka Roman Kukumberg. Zásadní zlom přišel ve druhé části, v níž byli Východočeši jednoznačně aktivnější. Nejprve skóroval po geniální akci kapitána Jaroslava Bednáře Lukáš Vopelka, poté skvělou ranou v přesilovce Oskars Cibulskis.

Také v závěrečné třetině byl Hradec údernější. Poprvé v sezoně se trefila naděje Radovan Pavlík a poté i rychlobruslař Martin Látal. Toho nezbrzdilo ani zahozené trestné střílení.

Hradecký večer nezkazil ani jediný zlínský gól.

Hradec Králové - Zlín 5:1

Fakta – branky: 7. Kukumberg (Köhler), 24. Vopelka (Bednář, Cibulskis), 28. Cibulskis (Vopelka), 43. R. Pavlík (Miškář, Kukumberg), 53. Látal (Koukal, Červený) – 59. Honejsek (Šťastný). Rozhodčí: Šír, Pražák – Brejcha, Gebauer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 4519. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:1.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandič – Köhler, Dragoun, Cingel – Bednář, Džerinš, Vopelka – Látal, Koukal, Červený – Miškář, Kukumberg, R. Pavlík. Trenér: V. Sýkora.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka, Petran – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Šťastný, Honejsek, Bukarts – Okál, Fořt, O. Veselý – Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Výsledky, pořadí, program

Extraliga - další zápasy 21. kola: Olomouc – Třinec 4:0, Plzeň – Chomutov 3:2, Litvínov – Mladá Boleslav 6:3, Vítkovice – Jihlava 3:4, Liberec – Sparta 5:4 v prodl., Brno - Pardubice 1:2 v prodl.

Příště se hraje:
22. kolo – pátek 17. listopadu, 15.30: Chomutov – Litvínov, Zlín – Třinec, 17.00: Pardubice – Liberec, Brno – Vítkovice, 17.20: Mladá Boleslav – Hradec Králové (ČT Sport), 17.30: Jihlava – Plzeň, 18.30: Sparta – Olomouc.