Eisbären Berlín – Mountfield Hradec Králové 3:7
Fakta – branky a nahrávky: 20. Boychuk (Clark), 22. White (Fiore), 34. Boychuk (Mauer) – 28. Veselý (Lalancette, Kalina), 38. Smoleňák (Cingel), 47. Blain (Jergl, Klíma), 49. Blain, 53. Klíma (Jergl, Blain), 54. Cingel (Lev, Smoleňák), 60. Jergl (Okuliar). Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Schukies – Gerth, Merten (všichni Něm.). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 3 108. Třetiny: 1:0, 2:2, 0:5. Berlín: Markkanen – Melchiori, Mik, Geibel, Ellis, Müller, Mauer – Noebels, Boychuk, Clark – Fiore, White, Barinka – Heim, Rossmy, Wiederer – Hördler, Handschuh, Bassler. Trenér: Aubin. Hradec Králové: Růžička – Nedomlel, Blain, Kalina, McCormack, Jank, Čáp, Piegl – Zachar, Lalancette, Veselý – Smoleňák, Cingel, Lev – Okuliar, Kevin Klíma, Jergl – Pavlík, Štohanzl, Pajer. Trenér: Martinec.

Hradec byl v první třetině rozhodně nebezpečnějším týmem, ale vylámal si zuby na finském gólmanovi Markkanenovi, který Medvědy podržel. Paradoxně to byli domácí, jenž v samotném závěru první periody udeřili. Pouze 24 vteřin před sirénou se prosadil kanadský útočník Boychuk.

Z prostřední části neuběhla ještě ani minuta a půl a Mountfield prohrával už o dvě branky. V rohu kluziště byl sražen Lev, rozhodčí však faul neviděli, do brejku se dostal White a zvýšil na 2:0. První gólovou radost si hradečtí fanoušci užili na konci 28. minuty. Lalancette s Veselým ujeli do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný narýsoval přesnou přihrávku a Veselý už měl lehkou úlohu. Další kritický moment pro Lvy přišel ve 34. minutě, k propadlému puku se dostal Boychuk a z bezprostřední blízkosti překonal Růžičku. Východočeši se však rozhodně nehodlali vzdát. V závěru druhé třetiny si vytvořili drtivý tlak a byli odměněni. Cingel našel v útočném pásmu kapitána Smoleňáka, ten mířil přesně – 3:2.

V závěrečném dějství bylo na ledě pouze jedno mužstvo, když Hradec doslova uvařil svého soupeře. První polovina patřila Blainovi. Kanadský bek nejprve po dobré práci Jergla vymetl šibenici a vyrovnal na 3:3. Stejný hráč poslal o necelé dvě minuty později Lvy do vedení. Z modré si sjel až před branku a dokonal obrat. Nutno podotknout, že domácí už byli úplně mimo hru, což se ukázalo i v následujících minutách. Necelých osm minut před koncem z nulového úhlu zvýšil na 5:3 pro hosty Kevin Klíma. Další gól přidal Cingel, když po parádní přihrávce od Lva doklepával puk do prázdné branky. Tečku za zápasem udělal necelou minutu před koncem aktivní Jergl.

Mountfield si výjezd letošní sezony se svými fanoušky užil na maximum, když po parádní kanonádě ve třetí třetině překlopil skóre na svoji stranu a z Berlína si veze postup. Na domácí naopak nejspíš v závěru dolehla únava ze včerejšího přípravného duelu proti San Jose Sharks (1:3).

Odveta se bude hrát příští středu od 17.30 v Hradci Králové. Ještě předtím sehrají Východočeši v neděli zápas 9. kola extraligy na ledě Plzně.