Do švýcarského horského střediska totiž dorazily desítky příznivců z východu Čech. Žádný problém, vždyť je to jenom osm set kilometrů…

Jenže tady hraje jejich mužstvo, a to je potřeba povzbudit. „Jsou fantastičtí celou sezonu. Při domácích zápasech i při výjezdech," netají reprezentační útočník Richard Jarůšek.

Právě on červenožlutý kotel v prvním utkání Spengler Cupu výrazně pobavil: Dal dvě branky, rozhodl o vítězství. Hradec s jeho významným příspěvkem předčil po výsledku 4:3 Jekatěrinburg, klub z tolik oceňované ruské KHL.

Po triumfu přišla chvíle, kterou hradečtí hráči moc dobře znají. Začala děkovačka, tradiční pozápasový rituál. Jen možná málokdo čekal, že na ni přijde v takovém rozsahu i v Davosu.

„Je to něco neuvěřitelného. I proto jsme chtěli vyrovnat a pak vstřelit vítězný gól, abychom si užili děkovačku," liboval si po vítězství Jarůšek.

„Můžu říct jenom: Klobouk dolů a děkujeme," doplnil spoluhráče útočník Roman Kukumberg, rovněž dvougólový střelec.

Hradečtí, jichž do Švýcarska přijely dva autobusy a X dalších vlastními auty, tak ještě vylepšili atmosféru. Ta je totiž na turnaji vyhlášená. Na Spengler Cupu jsou tradičně všechny duely vyprodané, místní fanoušci jsou hlasití i při zápasech jiných mužstev.

Jenže teď dostali velkou konkurenci, jedny z nejlepších fans české extraligy.

„Incredible performance by the fans of MountfieldHK here at spenglercup! Thank you guys!" napsal na Twitter jeden z příznivců Davosu. V překladu: „Neuvěřitelné představení. Díky, kluci!"

Na stejné sociální síti vyslal obdivný vzkaz také Alex Picard, kanadský útočník působící v hradeckých barvách. „Mountfield fans who made the trip to the SpenglerCup. You guys stole the show! Let's do it again tomorrow," napsal. Tedy: „Ukradli jste show!" To byla trefa.