Ano, je to jen příprava, byť zabalená do dárkového papíru ve formě Generali Česká Cup, zkrátka letního poháru.Jenže poslední vystoupení hradeckých hokejistů, a to v prvním zápase čtvrtfinále této soutěže, bylo blamáží, která by se neměla stávat ani o prázdninách.

„Nic se nám nepovedlo, dostali jsme doma sedm kusů,“ pronesl útočník Jakub Lev po duelu s Třincem, který vyhrál na ledě Mountfieldu 7:1.

To je potupa.

„Všechno se sesypalo, nešlo nám vůbec nic. Nevím, co bych víc k tomu řekl,“ hlesl Daniel Branda, asistent hlavního kouče Vladimíra Růžičky.Lvi byli druzí hned od první minuty, i když s tím forvard Lev nesouhlasil: „To si nemyslím.“

Realita? Hned v úvodním střídání měli hosté dvě velmi dobré možnosti. Poprvé skórovali ve druhé minutě, v páté přidali další trefu. Východočeši sice snížili, ale pak už jen inkasovali. „Třinec je špičkový mančaft, mají výborné složení týmu. Bohužel nám odskočili a potom nám tam napadalo hodně gólů a my jsme nebyli schopni odpovědět,“ uznal Lev.

Malou omluvou pro Růžičkovi chlapce může být, že nenastoupili v klasické sestavě, kouč dost rotoval se složením útoků.

„Je to pořád příprava a i v sezoně přijdou takovéhle chvilky, někdo se zraní, může se stát cokoliv a hráči začnou rotovat, takže je to dobře, musíme reagovat na danou situaci, což se nám nepovedlo,“ uznal Lev.

Odveta se hraje už dnes.