Duel předních týmů soutěže se proměnil v urputnou bitvu a galapředstavení obou brankářů. V první třetině byli aktivnější hokejisté Hradce Králové, dosavadního lídra tabulky z Mladé Boleslavi přestříleli a měli i výhodu trestného střílení. Útočník Aleš Jergl byl v šanci hákován, sám se rozjel i k nájezdu, ale gólmana Jana Růžičku nepřekonal.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 56. McCormack (Jergl, Orsava), 60. Lev (Perret, Kalina). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 3163. Mountfield HK: Lukeš – Blain, Nedomlel, Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Orsava, Cingel, Smoleňák – Lev, Lalancette, Oksanen – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec. BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, Moravec – Šťastný, Raška, Kelemen – P. Kousal, O. Najman, Lunter – Dufek, Claireaux, Kotala – J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenér: R. Rulík.

Také jeho protějšek v hradecké brance Štěpán Lukeš, který chytal po jednozápasové pauze, se činil a držel boleslavské střelce na nule. Sice při střelách Jana Dufka a Pavla Kousala ho zachránila branková konstrukce.

„Oba brankáři podali výborný výkon," chválil muže s maskou hradecký trenér Tomáš Martinec.

„My jsme měli šest sedm přesilovek, dali jsme dvě tři tyčky, ale chybělo nám trošku štěstí i trošku důrazu. A důraz rozhodl, že Hradec jeden gól dal a vyhrál," prohlásil boleslavský trenér Pavel Patera.

Při hře v plném počtu hráčů se oba soupeři moc překvapit nedokázali a těžko hledali recept na překonání obrany. „Připravovali jsme se na těžký zápas. Není náhoda, že je Mladá Boleslav takhle vysoko v tabulce. Zápas měl kvalitu, hrálo se ve výsokém tempu. Moc gólů nepadlo, ale i tak si diváci přišli na své," hodnotil duel Martinec.

Šance přicházely v přesilovkách a z jedné z nich padlo i rozhodnutí bojovného duelu. Tím šťastným týmem byli Hradečtí.

Necelých pět minut před koncem zápasu v početní výhodě napřáhl ke střele kanadský bek Graeme McCormack a jeho skvostná rána zapadla za záda Růžičky. Boleslavští se pokusili vyrovnat při hře bez brankáře, ale vteřinu před závěrečným klaksonem pečetil výhru Mountfieldu do prázdné branky Jakub Lev.

„Hráčům bych chtěl poděkovat za týmový výkon, hráli jeden za druhého. Až se vyvarujeme zbytečných faulů, tak můžeme být ještě lepší a stoupat tabulkou nahoru," poukázal Tomáš Martinec. Jeho tým už je čtvrtý.

URPUTNÁ BITVA. Hradečtí hokejisté sesadili Mladou Boleslav z čela tabulky extraligy.URPUTNÁ BITVA. Hradečtí hokejisté sesadili Mladou Boleslav z čela tabulky extraligy.Zdroj: mountfieldhk.cz/Stanislav Souček