V Podkrkonoší bude v úterý vyprodaná Elektromont aréna hnát za druhým vítězstvím v sérii Vrchlabí. V Hradci Králové tak hlučno nebude, přesto Mičkova parta bude chtít navázat na loňské domácí tažení proti Ústí nad Labem.

ÚT 18.00: HC VCES Hradec Králové – KLH Chomutov.

Stav série: 0:2.

Po roce jsou Východočeši téměř v totožné situaci. Rozdíly najdete pouze dva. Nejedná se o semifinále, nýbrž čtvrtfinále play off a soupeřem Hradce není Ústí nad Labem, ale Chomutov.

A teď shody: po úvodních zápasech vede favorit 2:0, když na svém ledě překvapení nepřipustil. Borcům z ČEZ Stadionu už nevěří ani místní vrátný, natož vlastní fanoušci. Tým je demolován hromadou zranění klíčových hráčů, z Kolína je povolán devětatřicetiletý bek Nedbal.

Když byl loni tým v kritické chvíli, neskutečně zabral a doma nadupané Ústí dvakrát porazil (3:2 pp a 6:1). Sice semifinále nakonec ztratil v poměru 2:4 na zápasy, ale zanechal silné vzpomínky. Bude se historie opakovat? „Byli bychom moc rádi. Dá se říct, že v Chomutově jsme si ověřili, že se soupeřem můžeme hrát vyrovnanou partii. Doma rozhodnou maličkosti. Věřím v úspěch,“ optimisticky hledí k dnešnímu mači hradecký kouč Jiří Mička.

Největší starosti mu dělá zdravotní stav mužstva. Dělovka Dudy zlomila prst Táborskému, jenž je tak vyřazen do konce sezony. Do druhého zápasu nenastoupil další bek Hendrich (koleno) ani nejlepší střelec týmu Budínský (třísla). Utkání nedohráli Volráb s J. Hruškou. „Uvidíme, jakou sestavu složíme. Myslím si, že by mohli nastoupit Hendrich, Volráb i Hruška. Na druhou stranu v play off dohrál Trutnov i Kolín. V obou týmech máme hráče. V minulosti jsme dokázali, že i s mladým kádrem dokážeme porazit silné týmy,“ dodal Mička.

ÚT 18.00: HC Vrchlabí – HC Slovan Ústečtí Lvi.

Stav série: 1:1.

Také podkrkonošský celek je v sérii jasným outsiderem, zatím se se svou rolí ale pasuje mnohem lépe. Z ústeckého ledu totiž díky vítězství ve druhém zápase 1:0 na nájezdy přivezl vyrovnaný stav 1:1.

„Ve druhém utkání se na domácích hokejistech podepsala nervozita. Uvidíme, s čím přijedou k nám. Každopádně se budeme nadále snažit co nejvíc favoritovi ztěžovat úlohu,“ těší se na domácí utkání vrchlabský kouč Josef Řeháček.

Ten by měl v duelu počítat s kompletní sestavou včetně posil na střídavé starty. Vrchlabští si čtvrtfinálovou sérii doslova užívají a dnes se v Elektromont aréně rozhodně bude na co dívat.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE

3. zápasy, úterý 22. února 17.30: Znojmo – Jihlava (stav série: 0:2), H. Brod – Olomouc (2:0), 18.00: Vrchlabí – Ústí nad Labem (1:1), Hradec Králové – Chomutov (0:2).

4. zápasy, středa 23. února 17.30: Znojmo – Jihlava, H. Brod – Olomouc, 18.00: Vrchlabí – Ústí nad Labem, Hradec Králové – Chomutov.

Případné 5. zápasy se hrají v sobotu 26. února, 6. zápasy v pondělí 28. února a 7. zápasy ve středu 2. března.

Radek Špryňar, Tomáš Otradovský