Vedení bronzového týmu uplynulé extraligové sezony nad pozvánkou od pořadatelů prestižního turnaje ani chvilku neváhalo.

„Opětovné pozvání na tento populární turnaj vnímám jako projev ocenění našich kvalitních výkonů na minulém, jubilejním 90. ročníku, stejně tak jako ocenění skvělého vystoupení našich fanoušků, kteří svojí typickou podporou našich hráčů velmi mile překvapili tamní publikum i média," uvedl pro web MountfieldHK prezident klubu Miroslav Schön.

Loni v Davosu hradečtí hokejisté zanechali velmi dobrý dojem, přestože ve čtvrtfinále padli s pozdějším vítězem, Kanadou (1:5). Před tím ve skupině porazili ruský Jekatěrinburg (4:3), účastníka Kontinentální hokejové ligy, a poté prohráli se švýcarským Luganem (3:4). Letos mají cíle daleko vyšší.

„I z tohoto důvodu se snažíme vytvořit kvalitní mužstvo, které bude zase o něco zkušenější. Budeme se snažit navázat na loňské výkony, které bychom chtěli ještě vylepšit a posunout se tak na tomto turnaji minimálně o stupínek výše," dodal Schön. Dalšími účastníky budou domácí Davos, výběr Kanady, švýcarský národní tým a finské mužstvo HPK Hämeenlinna. Jméno posledního účastníka ještě není známé, ale měl to být tým hrající KHL.