Hradec Králové – Kometa Brno 5:1
Fakta - branky a nahrávky: 2. Lev (Lalancette, Blain), 36. Jergl (Lalancette), 43. Okuliar (F. Pavlík), 49. Lalancette (Smoleňák), 59. Jergl (Blain) – 47. Flek (Holík, Ďaloga). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 4:7 Využití: 1:0. Diváci: 4524. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:1. Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Kalina, McCormack, Piegl, Blain, Huttula, F. Pavlík, Jank – Okuliar, Lev, Zachar – Smoleňák, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Cingel, Kel. Klíma – Pilař, Štohanzl, Moravec. HC Kometa Kladno: Furch – Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Hrbas, Kundrátek, Gulaši – Flek, Holík, Koblížek – Zaťovič, Strömberg, Vincour – Kollár, Sallinen, Šalé – Dufek, Zbořil, Kratochvíl.

Začátek zápasu výrazně ovlivnilo čtyřminutové vyloučení Holíka po zásahu vysokou holí. Mountfield nabídnutou výhodu nepohrdl. Blain našel na levé straně volného Lva, který dělovkou mířil přesně do šibenice.

Východočeši měli i po zbytek první periody více ze hry, ale solidně chytajícího Furcha podruhé překonali až v 36. minutě. Lalancette si pohrál s Ďalogou, puk poslal na volného Jergla, který trefil přesně pod břevno. Lvům vyšel vstup i do třetí třetiny. Ve hře čtyř proti čtyřem ujel slovenský útočník Okuliar a po bekhendové kličce zvýšil na 3:0.

Kometa sice na začátku 47. minuty dokázala zásluhou Fleka snížit, domácí tým byl však v neděli k neporažení. Třígólové vedení mu totiž vrátil Lalancette, který využil přesné nahrávky od Smoleňáka. Tři a půl minuty před koncem ještě neproměnil Zachar trestné střílení. Diváci v ČPP aréně se i tak páté hradecké branky dočkali, když se v závěru podruhé v zápase prosadil Jergl a uzavřel tak gólový účet. Domácí diváci si pak s chutí zazpívali známou píseň Pátá a před reprezentační pauzou domů museli odcházet spokojeni.  

Ohlasy - Petr Svoboda (Hradec Králové): "Do zápasu jsme dobře vstoupili, v úvodu jsme si pomohli přesilovou hrou a začali si věřit. Ve druhé třetině jsme dobře otáčeli hru, dařilo se nám vyhrávat osobní souboje a měli jsme spoustu šancí. Bohužel jsme z nich vytěžili jenom jednu branku, ale ve třetí třetině nám to tam napadalo a kluci se uklidnili. Zápas zvládli, odpracovali od prvního do posledního a patří jim velký dík."

Martin Pešout (Kometa Brno): "Zápas pro nás začal hodně smolně, hned po prvním vhazování jsme přišli o Vincoura, který dostal na střídačce pukem a musel odstoupit. Při prvním zásahu v pásmu jsme navíc udělali faul na čtyři minuty, který domácí využili. To udalo ráz celého zápasu a táhlo se to s námi až do konce. Hradec jsme pouštěli do brejků, což je proti takovému týmu smrtící. Dostali jsme zbytečné góly a domácí si závěr pohlídali."