Čtvrtého ledna Mountfield rozpáral na vlastním ledě Mladou Boleslav 9:2, od té doby nedal doma ani gól. Netrefil se proti Zlínu (0:3), v neděli ho do role mizerných komparsistů odsoudila Kometa, která druhou třetinu vyhrála brutálním rozdílem 5:0. Brno ukázalo, jak se hraje hokej v první čtyřce extraligy. Hradec vůbec nestačil. Tohle nebyl rovný boj.

„Vítězství nad Kometou je povinností. Doma musíme vyhrávat," pravil před utkáním v rozhovoru pro Deník obránce Jiří Vašíček. Kdyby jen věděl, co ho čeká…

Mountfield se držel jen třetinu, která skončila bez branek. Ale už v ní měli hosté jasnou převahu a jen vinou nesmělé koncovky nevedli.

Gólový uragán přišel v prostřední části hry. Už po třinácti vteřinách v přesilové hře prostřelil Kacetla od modré čáry exhradecký obránce Ptáček. Za dalších 93 vteřin skoro z totožného místa napřáhl další bek Kuboš a bylo to o dva góly.

Kacetl vydržel v brance jen do 26. minuty, kdy ho na střídačku poslala třetí gólová rána z hole Dočekala. Sebevědomí Komety poslal až ke hvězdám čtvrtým zásahem v oslabení Dočekal, další branky (Honejsek 2, Ton) už jen stvrdily totální vládu Komety.

Mountfield HK – HC Kometa Brno 0:7 (0:0, 0:5, 0:2)

Fakta – branky a asistence: 21. Ptáček (Ton, Hruška), 22. Kuboš (Honejsek, Dočekal), 26. Vondráček (Burian, Koreis), 30. Dočekal (Vondráček), 38. Honejsek (Dočekal, H. Zohorna), 45. Honejsek (Vondráček, Hanzlík), 59. Ton (Vondráček, Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5312.