Rozhodující páté utkání se hraje ve čtvrtek od 18 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Hosté vlétli do úterního utkání přímo raketově. Už v 5. min. Fořt využil přesilovku pět na tři – 0:1. Druhý úder zasadil domácím o minutu později Suchý. Vzápětí mohl Třebíč srazit Haluza, avšak své sólo neproměnil. Domácího brankáře Luňáka prostřelil až v 10. min. Starý – 0:3. Moravané poté nevyužili dlouhou početní výhodu dvou mužů.

Ve druhé třetině hokejisté Horácké Slavie zvýšili svoji aktivitu, ale Hradečtí „přežili“ i přesilovku pět na tři. Udeřilo až ve 35. min., v níž Nahodil zužitkoval hrubou chybu hostující obrany – 1:3.

V dalším průběhu hradecký celek podržel několika skvělými zákroky gólman Koutský. Šance se střídaly na obou stranách. Odpor Třebíče definitivně zmrazil tři a půl minuty před koncem zápasu Starý – 1:4.

Třebíč - Hradec Králové 1:4

Branky a asistence: 35. Nahodil (Látal) – 5. Fořt (Kadlec), 6. Suchý (Matějíček, Haluza), 10. Starý (Kolář), 57. Starý (Šeda). Rozhodčí: Souček – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:10, navíc Sedláček – Fořt oba 5 min. + do konce. Využití: 0:1. Diváci: 2150. Třetiny: 0:3, 1:0, 0:1. Stav série: 2:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák – Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, L. Sláma, B. Sláma, Dvořák, Bulička – Burian, Dolníček, Kreuzer – Čech, Zahradník, Heřman – Látal, Nahodil, Dibelka – Přibyl, Bárta, Obdržálek.
HC VCES Hradec Králové: Koutský – Toužimský, Jan Kolář II., Burián, Táborský, Pazdera, Karlíček, Lesák, Pavlů – Fořt, Roubík, Kadlec – Jan Kolář I., Starý, Šeda – Haluza, Sakrajda, Suchý – Kočan, Hruška, Korotvička.