Po vyrovnané první třetině udeřili hosté v úvodu té druhé. Na trestné lavici seděli Doležal a Stromko a Hradec velkou příležitostí otevřít skóre nepohrdl. Po ukázkové kombinaci se trefil Moskal – 0:1. Medvědy však zásah neskolil. Ve 25. min. vyrovnal při přesilovce Přindiš a po necelé minutě zavěsil pod horní tyč Lenc – 2:1. Východočechy vrátil do hry nekompromisní ranou Tvrdík. V 57. min. mohl rozhodnout Mrňa, při úniku byl podražen a Beroun měl výhodu trestného střílení. Při jeho provedení ale Čech nemusel vůbec zasahovat, puk totiž skončil nad. I v prodloužení bylo k vidění několik šancí, ale gólu se diváci nedočkali.

Rozhodovaly tak samostatné nájezdy. V první sérii uspěl Tvrdík, a jak se ukázalo, byl to klíčový moment, trefil se totiž jako jediný. Lvi si tak odvezli dva body.

Beroun - Hradec Králové 2:3 sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Fakta – branky a asistence: 25. Přindiš (Fiedler), 26. Lenc (Mrňa) – 22. Moskal (Mikeska, Tvrdík), 34. Tvrdík (Švagrovský), rozh. sam. náj. Tvrdík. Rozhodčí: Jílek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1.
Královští lvi Hradec Králové: Čech – Karlíček, Roupec, Vágner, Čáp, Hendrich, Klement, Havlík, Šťastný – Moskal, Mikeska, Haluza – Kubica, Tvrdík, Švagrovský – Budínský, Brož, Říha – Berger, Macháň, Půlpán.

Další výsledky – 39. kolo: Kadaň – Jihlava 3:2, Benátky n. J. – Třebíč 2:3 po sam. náj., Litoměřice – Olomouc 2:3, Havlíčkův Brod – Písek 6:2, Šumperk – Ústí nad Labem 3:4.

1.    Ml.  Boleslav      38    27    2    3    6      137:68    88
2.    Olomouc           39    26    1    6    6      142:83    86
3.    Ústí n. L.           39    24    5    1    9      141:94    83
4.    Třebíč               39    19    5    5    10    111:90    72
5.    Kadaň               39    19    5    3    12    121:89    70
6.    Jihlava               39    18    3    2    16    125:89    62
7.    Hradec Králové  39    16    3    5    15    122:121    59
8.    Havl. Brod         39    16    4    3    16    115:121    59