„Góly a nahrávky jsou navíc. Nikdo nečeká, že bych bodoval. Mojí starostí je hrát dobře defenzivně. Dnes se to povedlo, jsem moc rád," řekl jednadvacetiletý mladík.

Stav série se Zlínem je 2:2, ve středu se pokračuje ve města Tomáše Bati popáté.

Vyhráli jste vysoko 5:1. Jak velkou radost máte z toho, že góly stříleli hráči, pro které je to skoro výjimka?
Řekli jsme si, že třetí a čtvrtá lajna musí mnohem víc přidat, víc se tlačit do branky, a to jsme dělali. Nakonec z toho padly dva góly. Ten můj a Tomáše Knotka.

Po první třetině jste prohrávali 0:1, nevypadalo to s vámi růžově. Co se pak změnilo?
Celých šedesát minut jsme hráli pořád to samé. Myslím, že jsme to otočili zejména důrazem.

Ke gólu jste přidal ještě asistenci u srovnávací trefy Davida Švagrovského. Cítíte, že jste odvedl kvalitní práci?
Góly a nahrávky jsou navíc. Nikdo nečeká, že bych bodoval. Mojí starostí je hrát dobře defenzivně. To se povedlo, jsem moc rád.

V sobotu jste klopili hlavy po prohře v prodloužení. Je pro vás další vydřené vítězství a nerozhodný stav velkou vzpruhou?
Jistě. V sobotu jim to tam napadalo, několik branek dali divným odrazem od mantinelu. Seděl jsem na tribuně a všechno moc dobře viděl. Nedělní výhra nás zase nakopla. Jet do Zlína za stavu 1:3 by nám nepomohlo. Můžeme tam jet s čistou hlavou, nejsme pod extra tlakem.

Když jste ráno přišel do kabiny a viděl pět změn v sestavě, nebyl jste zaskočený?
To je spíš otázka pro trenéra. V kabině jsme se o tom moc nebavili. Úkolem hráčů, kteří tolik nehrají, je být připravený. A jakmile na nás trenér ukáže, tak hrát pokud možno co nejlíp.

Asi největším šokem bylo nasazení gólmana Ondřeje Kacetla.
Možná to byla změna k lepšímu. Jak Pavel Kantor, tak Ondra chytají výborně. Když šel Káca v sezoně do branky, pokaždé potvrdil, že kvalitu má, a držel nás. Máme vyrovnanou dvojici.

Jak vnímáte snahy Zlína za nepříznivého stavu vás různými sekyrkami rozhodit?
Víme o tom. Hrají to tak celou sezonu. Už jako malý si na to pamatuji z televize. Hrají zákeřný hokej, snaží se něco vyprovokovat, aby zlomili zápas a změnili rytmus hry. Naším úkolem je zachovat chladnou hlavu a hrát si pořád to svoje.

Do Zlína odjíždíte za stavu 2:2. Už jste tam dokázali vyhrát. Věříte si?
Jistě. Bude to hodně důležitý zápas. Kdo odskočí o bod na 3:2, bude mít výhodu dalšího zápasu a zůstane v pohodě. Věřím, že tam uspějeme a doma rozhodneme.

Co lze od pátého utkání očekávat?
Zlín bude hrát doma odvážněji, hodně po nás půjdou. Nemají důvod na něco čekat. Budeme to mít o dost těžší.