Už několikrát ukázal, že je velmi dobrým záskokem za Patrika Rybára, tradiční brankářskou jedničku hradeckých hokejistů. V předehrávaném 49. kole extraligy to Jaroslav Pavelka ještě vyšperkoval. Proti Chomutovu vychytal první čisté konto v karéře a zásadně přispěl k výhře 1:0.

Hradci proto stačil jediný zásah. Mountfield se dostal do vedení ve své parádní disciplíně, v přesilovce. Ale světe, div se, tentokrát u toho nebyla parta kolem kapitána Jaroslava Bednáře. První početní výhodu využili chlapíci, kteří jinak spíš tvrdí muziku. Michal Dragoun v 8. minutě perfektně našel prudkou přihrávkou Jana Bergera - a ten v krkolomné pozici dostal puk do brány.

Mountfield měl především v první části ještě pár dalších šancí, jenže náskok nezvýšil. Proto se hrál urputný hokej, podobně jako v minulých vzájemných duelech. Všechna tři utkání mezi těmito soupeři skončila rozdílem jediného zásahu.

A to i tentokrát. Hradec díky tomu a prohře Vítkovic i Brna zvýšil náskok na druhém místě na šest bodů.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Verva Litvínov.
Honba za hattrickem nevyšla

Hradec Králové - Chomutov 1:0

Fakta - branka a asistence: 8. Berger (Dragoun). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Lederer, Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3899. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0.
Mountfield HK: J. Pavelka – Čáp, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc, Š. Havránek – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, Berger – R. Pavlík, Kukumberg, Zigo.
Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot – Vondrka, V. Růžička, Sklenář – Skokan, Huml, Koblasa – V. Tomeček, Chlouba, Poletín – J. Havel, Šťovíček, A. Dlouhý – Lauko.

Další úterní zápasy - 49. kolo: Třinec - Sparta Praha 1:0, Zlín - Mladá Boleslav 1:3, Litvínov - Jihlava 1:3, Liberec - Brno 6:2; 44. kolo: Pardubice - Vítkovice 5:3.