Dárek pro fandy: Ceny lístků klesly!
Řádově o desítky korun snížil hradecký hokejový klub ceny vstupenek na šesté utkání čtvrtfinále se Zlínem, které se bude hrát na stadionu u Orlice v pátek. Dosud stály lístky na sezení v rozmezí 340 – 385 Kč, nyní je možné pořídit v cenové relaci od 240 – 310 Kč. Na stání stojí vstupenka pouhých 130 korun.
„Na základě podnětů veřejnosti jsme se v rámci představenstva rozhodli snížit cenu vstupenek na šesté čtvrtfinálové utkání. Pevně doufám, že fanoušci přijdou podpořit naše hokejisty a poženou je svými hlasivkami do semifinále. Všichni bychom si přáli vyprodaný stadion," uvedl místopředseda představenstva Martin Soukup.
Bude v Hradci Králové v pátek potřetí v ročníku vyprodáno?

Dvakrát se přimotal k rozhodující trefě v prodloužení a pokaždé mu nezbylo, než zoufale sledovat erupci radosti na straně Zlína. Až v neděli od sebe útočník David Švagrovský odehnal smůlu, která se na něj ve čtvrtfinále přilepila jako stín.

Gól na 1:1 byl pro něj první v sezoně. Tím také nastartoval velký obrat ve čtvrtém duelu. „Ani jsem tu střelu od beka (Janka) neviděl, bylo to asi šestkrát tečované. Jsem moc rád, že mi to tam spadlo," culil se urostlý hokejista Hradce Králové po vítězství 5:1.

Přišla vaše první branka v sezoně v nejlepší možnou chvíli?
Prohrávalo se 1:0, takže to byl strašně důležitý gól. Navíc jsme hned v dalším střídání zápas otočili. Když to vezmu zpětně, tak načasování bylo perfektní. Ale já jsem rád za každý gól, zvlášť když se vyhraje. Nutně jsme potřebovali sérii vyrovnat. Jet do Zlína a prohrávat 1:3, by nebylo dobré.

Trenér Draisaitl udělal před nedělním utkáním pět změn v sestavě. Zírali jste, jak to proházel?
Ne. Sestavu dělá trenér, tak se rozhodl. Každý ví, o co se hraje a dává do toho sto dvacet procent. I hráči, kteří nehrají. Nikdo se neurazil. Každý to vzal v pohodě.

V sérii jste byl na ledě při obou brankách v prodloužení. Nebál jste se, že o místo v sestavě po dvou nešťastných momentech přijdete?
Neřešil jsem to. To bych se z toho musel zbláznit. Když se šlo v sobotu do prodloužení, tak jsem si říkal, že musím odčinit to první ve Zlíně a ono to zase dopadlo úplně špatně. Bylo to hrozné. Ale co, je to 2:2. Je vidět, že série je hodně vyrovnaná a uvidíme, co se stane ve Zlíně.

Neměl jste z toho trochu deprese?
Nadšený jsem nebyl, to je fakt. (povzdechne si) Bohužel se to takhle sešlo. Mrzelo mě to, ale vrátit se to už nedá.

Vyčítal jste si, že jste mohl jedné z rozhodujících branek zabránit?
Třeba ten sobotní gól Veselého jsme viděl na videu jen jednou. Byla to sklepnutá střela z vrcholu kruhu… Projížděl jsem s Čajánkem před brankou. Ani nevím, jestli to nějak tečoval. V první chvíli vás přepadne obrovské zklamání. Naštěstí je série pořád otevřená a za chvíli už přemýšlíte, jak to odčinit a něco s tím hned v dalším zápase udělat.

A vám se to povedlo.
Je to super. Skvělý pocit. Teď  by bylo fajn vyhrát ve středu ve Zlíně. Dokázali jsme si, že na to máme.

Je výhoda, že máte oproti soupeři tak široký kádr?
Rozhodně. Myslím si, že teď by se to mělo začít projevovat. Každý je připravený zaskočit za kohokoliv. Na různých místech v sestavě máme víc variant a trenéři toho využívají.