Naposledy 7. prosince brali hokejisté Hronova druholigové body. Tehdy na vlastním ledě přestříleli Jablonec nad Nisou 8:5, když hattrickem zazářil mladíček David Putz.

V sobotním utkání proti Chebu devatenáctiletý útočník v sestavě Wikova chyběl, zastoupili ho však jiní borci. Góly do sítě Západočechů stříleli postupně Akhmetianov, Hovsepyan, Poppel, Bačkovský, Štrombach a domácí hokejisté tak mohli se svými fanoušky po více než půldruhém měsíci slavit vítězství.

II. liga Západ, část poražených, 5. kolo

Hronov – Cheb 5:3

Oběma soupeřům se v nadstavbové části sezony nedaří, když zatímco Hronovští dosud nezískali ani bod, hráči Chebu do tabulky započetli pouze výhru nad Řisuty. Vstup do vzájemného souboje vyšel lépe Východočechům, když už na startu třetí minuty zachraňoval hosty při šanci Bačkovského gólman Kašpar.

Trutnovský kapitán Jiří Šimoníček se střelecky prosadil v obou osmifinálových duelech. Přidá nějaké góly i v neděli?
Mezi Trutnovem a Novou Pakou je srovnáno. Třetí souboj slibuje parádní podívanou

Tím spíš zapůsobil jako blesk z čistého nebe úvodní gól v podání hostů. To ve 12. minutě neudržel puk po ráně Rozhona Cinka a za jeho záda tak pohotově zakončoval Prošek – 0:1.

Inkasovaná branka Wikovem neotřásla a za chvíli bylo vše jinak. V čase 14:01 nejprve nahození Voňky tečoval před Kašparem šikovně Achmetianov a za dalších 38 sekund otočil stav Hovsepjan.

Ve 26. minutě se hosté dočkali vyrovnání, i na tento úspěch ale Východočeši dokázali odpovědět dvěma trefami. Nejprve se ve 33. minutě šťastně prosadil Poppel a šest minut po zahájení závěrečné periody zvyšoval na 4:2 Bačkovský.

Právě jeho branka byla nakonec označena za vítěznou. Na snížení z hole Krutiny totiž vteřinu před sirénou reagoval trefou do prázdné branky Štrombach.

Fakta – branky a nahrávky: 15. Achmetianov (Voňka), 15. Hovsepjan (Subbotin, Zámečník), 33. Poppel (Hovsepjan, Zachariáš), 46. Bačkovský (Hovsepjan), 60. Štrombach – 12. Prošek (Rozhon), 26. Rozhon, 59. Krutina (Vrtek, Čejka). Rozhodčí: Held – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 4:3. Bez využití: V oslabení: 1:1. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:1.

Třikrát se v zápase hokejisté Vrchlabí radovali ze vstřelené branky. Soupeř se ale prosadil dvojnásobně a z Brány Krkonoš si odvezl zasloužené tři body.
Snaha nechybí, ale nejde to. Horalé v nadstavbě píší čtvrtý nezdar za sebou

HC Wikov Hronov: Cinka (Gazizov) – Pavelka, Žaba, Veselý, Zachariáš, Voňka, Amirov – Hovsepjan, Achmetianov, Subbotin, Štrombach, Przybyla, Bon, Kocián, Zámečník, Poppel, Bačkovský. HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) – Troška, Kořán, Šikut, Iachanov, Stejskal – Fečo, Rozhon, Prošek, Krutina, Šťastný, Šafejev, Filippenko, Nekvinda, Čejka, Konášek, Vrtek, Klíma.

Další výsledky 5. kola: Písek - Benátky nad Jizerou 3:1, Klatovy - Jablonec nad Nisou 5:3, Děčín - Řisuty 7:4.

Tabulka nadstavbové části poraženýchTabulka nadstavbové části poraženýchZdroj: denik.cz

Program 6. kola - středa 18.00: Jablonec nad Nisou - Hronov, Klatovy - Cheb, Děčín - Benátky nad Jizerou. 19.30: Řisuty - Písek.