Hradecký forvard, jenž se minulý týden vrátil do zápasového zatížení po vleklém zranění ramena, zosnoval ve východočeské bitvě velký obrat. Vrchlabí vedlo po první třetině 2:0 po trefách Drábka, jenže pak se do děje urputného mače vložil mazák Koudelka.

Nejprve vymyslel srovnávací góly pro svá křídla z útoku – Budínského a Volrába. V závěrečné třetině pak svůj výkon korunoval vítěznou brankou a další asistencí u přesilovkové branky Táborského. Hradec doma ještě neprohrál. Zvítězil pošesté v řadě.

Hradec Králové – Vrchlabí 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Fakta – branky a asistence: 23. Volráb (Koudelka, Budínský), 37. Budínský (Koudelka), 48. Koudelka (Volráb, Křetínský), 57. Táborský (Koudelka), 58. Moskal (J. Hruška) – 11. Drábek (Čížek, Bezouška), 19. Drábek (Tvrdek, Pácal). Rozhodčí: Lacina – Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Diváci: 2025. HC VCES Hradec Králové: Luňák – Nedbal, Křetínský, Táborský, Čáp, Chmelíř, Višňák, Klement – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Jindřich, Moskal Kubica – Berger, Macháň, O. Hruška. HC Vrchlabí: Valent – Matějíček, Pácal, Poživil, Mocek, Chaloupka, Bendík, Poskočil, Čížek – Tvrdek, Filip, Rusnák – Beck, Hubáček, Urban – Bláha, Látal, Kubeš – Drábek, Bezouška, Zíma.