Stav 1:1 na utkání si žádá oběti a klíčový zadák to tak cítí. „Chce hrozně hrát, dokonce jsme ho museli i trochu krotit," usmívá se asistent trenéra Jiří Kučera. Sám moc dobře ví, jak je slovenský reprezentační obránce pro tým důležitý.

Deník shrnul ve čtyřech bodech, čím by měl Vydarený okysličit hru Hradce.

Přesilovky

Kdo viděl oba duely ve Zlíně, má o největším nedostatku Mountfieldu jasno – realizace přesilových her.

Vydarený by měl přinést rozvahu, klid, přesnou a překvapivou přihrávku, pomoci se zavezením puku do pásma, přispěchat s razantní střelou. Tohle všechno chybělo.

„Nechci říct, že na něj čekáme, ale jeho zkušenost nám hrozně chybí. Kolikrát to vzal na sebe a do pásma puk zavezl sám," říká Jaroslav Kudrna.

Oslabení

V prvním zápase dostal Hradec jeden gól v přesilovce, v druhém prostřelil Honejsek Kantora vteřinu po jejím skončení. Bilance nic moc. K tomu si připočtěte spoustu závarů, střel od modré.

Zatím platí jedno: jakmile se Berani dostanou do početní výhody, tráví v hradecké třetině skoro dvě minuty.

Návrat Vydareného by měl zlínskou výstavní disciplínu eliminovat. Dvaatřicetiletý zadák umí zachovat chladnou hlavu nezmatkuje.

Je jako správně naprogramovaný stroj, který stereotypně i pod tlakem volí ta nejoptimálnější řešení. Až to někdy působí otravně. Pro soupeře rozhodně. „Je skvělé, že je Renda stoprocentně v pořádku," hlásí Jiří Kučera.

Produktivita

V základní části vydarený odehrál 45 zápasů, vstřelil 
5 branek a na 15 jich nahrál. Na beka výborná bilance.

Soupeřit s ním mohli už jen Frühauf a Mikuš. Další produktivní borec do party se  bude hodit. Zvlášť v defenzivní sérii se Zlínem, kde je enormně důležitý každý vstřelený gól.

Sebevědomí

Má stejný vliv na mužstvo jako kapitán Jiří Šimánek. Pokud je v sestavě, sebedůvěra ostatních roste. Když je jeden z lídrů kabiny mimo, je to problém. Sebevědomí ostatních se rázem o procenta sníží. To o víkendu nehrozí.