Program play off
ČTVRTFINÁLE: Liberec, Třinec – vítězové předkola.
Hradec Králové – Litvínov, Sparta Praha – Brno (série začínají 13. a 14. 3., dále 17.3., 18.3., případně: 21. 3., 23. 3., 25. 3.)

PŘEDKOLO: Chomutov – Mladá Boleslav, Vítkovice – Plzeň (termíny: 6.3., 7.3., 9.3., případně: 10. 3. a 12. 3.)

Čtvrtou pozici v konečné tabulce základní části si zajistili v pátek, kdy vyhráli 3:1 v Chomutově. Vítěznou branku si zapsal Roman Kukumberg.

„S Chomutovem jsme chtěli bodovat, abychom hlavně neskončili šestí, což se klidně mohlo stát. V posledním kole základní části jsme opravdu chtěli zvítězit," pronesl zkušený Slovák pro klubový web.

Ke čtvrté příčce pomohly Mountfieldu Pardubice, jež zdolaly Litvínov. Ale bylo to drama! Verva vyrovnala v čase 59:59. Pokud by zvládla prodloužení či nájezdy, skončila by čtvrtá a začínala by sérii s Hradcem v domácím prostředí.

„Vyrovnávací gól Litvínova jsem viděl, po tom jsme sledovali i prodloužení a opravdu nás potěšilo, když Pardubice vstřelily vítězný gól," řekl Kukumberg.

První krok se tedy jeho mužstvu povedl, nyní nastane rozhodující část sezony. Vedení klubu už před sezonou vyhlásilo, že chce, aby se neopakovaly poslední roky, kdy Hradec neprošel do semifinále. „Nemůžeme myslet na nějaký tlak, musí se jet naplno, takový je hokej. Máme dost zkušené mužstvo na to, abychom dokázali postoupit," mínil páteční střelec.