Úkol večera: Udržet Bílé Tygry na nule!
Po úvodních dvou kolech nemůže být mezi úterními rivaly větší bodový rozdíl. Šestibodoví hokejisté Hradce Králové se od 18 hodin představí na ledě Liberce, který sezonu odstartoval dvěma porážkami (Slavia 2:3, Brno 3:5). K prvním bodům nebyli Bílí Tygři daleko na Slavii, ale zradily je přesilové hry. „Nebyli jsme schopni je využít, to rozhodlo. Jinak jsme nepředvedli špatný výkon," uvědomoval si asistent trenéra Milan Černý.

Jaké jsou příčiny vydařeného začátku? Deník nabízí tři odpovědi.

„Starci" chtějí repete

Loni omámili nejvyšší soutěž přívalem bodů. Pětatřicetiletý Jiří Šimánek si vytvořil osobní bodový rekord (42 bodů), nasázel nejvíce vítězných gólů ze všech. Zdatně mu sekundoval osmatřicetiletý Jaroslav Kudrna.

Zvládnou tohle zase? Odpověď se po dvou kolech hledá snadno – ANO! První lajna se už trefila pětkrát do černého. Dohromady s centrem Tomášem Mertlem nasbírali dvanáct bodů.

Třetí řada pomáhá

Je na ně krásný pohled. Petr Beránek napadá v hloubi útočného pásma, Tomáš Knotek rozdává přesné pasy a Rudolf Červený střílí góly. Už třikrát vyústila součinnost třetí formace v důležitou branku.

Přesně tohle mužstvo potřebuje. Hradec loni táhla jen a jen Mertlova formace. Stalo se, že v sedmi zápasech za sebou nedal gól nikdo jiný. To se letos musí změnit. A Knotkova pohyblivá jednotka si to náležitě uvědomuje.

Špatná příprava

Jen tři upocená vítězství z deseti utkání v přípravě zafungovala jako budík, který vám otravně zvoní u ucha v pět ráno.

Na startu soutěže přidal Mountfield do své hry osvědčené zbraně – poctivost, houževnatost, přísnou disciplínu a… „Šli jsme do toho mnohem víc zodpovědně," přidává další ingredienci zaručují úspěch Rudolf Červený.

I proto má Hradec po dvou kolech plný počet bodů.