Duel na ledě Chemiků přinesl zajímavou podívanou. Do vedení šli na začátku 15. minuty domácí, když Jaks přesnou ranou překonal Paříka. Naštěstí pro Mountfield bylo ještě během úvodní dvacetiminutovky srovnáno. Osmapadesát vteřin před první sirénou totiž poslal Štastný puk na modrou, kde napřáhl Blain.

Svěřenci trenéra Tomáše Martince se utrhli na začátku prostřední části. A stačily jim k tomu pouze tři minuty a 45 vteřin! Za tak krátký čas nasázeli Lvi čtyři branky. Dvakrát se trefil kanadský forvard Jasper a dvě dvojnásobné přesilovky pěti proti třem využil ostrostřelec Okuliar.

Na tvrdý direkt reagoval Litvínov změnou v brankovišti. Tomka nahradil Zajíček a Verva se chtěla před domácími fans pokusit o malý zázrak. První krok udělal ve 32. minutě Ondřej Kaše, když po svižné ráně snížil na 2:5.

Deset vteřin před koncem druhé periody faulovali Eberle s Pláňkem a domácí vstoupili do poslední třetiny s výhodou dvojnásobné přesilovky. A využili ji, prosadil se Hlava.

Pro Hradec bylo ještě hůř. V polovině 47. minuty totiž vrátil Vervu do zápasu patnáctou trefou v sezoně Kirk. Poté se podruhé v utkání trefil Hlava. Bylo srovnáno a začínalo se od nuly.

Na výhru v základní hrací době Mountfield už nedosáhl, ale alespoň ze zápasu odcházel se vztyčenou hlavou, když v prodloužení druhý bod zajistil Blain.

"Jeli jsme do Litvínova s respektem. Víme, že Litvínov je v domácích zápasech první v tabulce. Neztrácí doma body, je tady velice silný. Myslím si, že dvě třetiny jsme zvládli výborně. Pak se Litvínov do utkání vrátil třemi góly. Na začátku poslední třetiny jsme se stáhli, přestali být aktivní, což domácím nahrávalo," ohlédl se hradecký trenér Tomáš Hamara.

"Bohužel jsme domácím dali prostor a oni jsou silní a dokázali toho využít," mrzelo Hamaru.

"Velmi vyrovnaná a kvalitní z obou stran byla první třetina. Nás samozřejmě mrzí branka, kterou jsme inkasovali v samém závěru třetiny. Pak by ten obrat byl možná trochu jiný. Hodně nám pomohl gól na 2:5. Mužstvo si před třetí třetinou hodně věřilo, nechci dělat chytráka po bitvě, ale že to dovedou do overtimu. To se nakonec podařilo, byť nás to stálo dramaticky hodně sil," přidal svůj pohled litvínovský trenér Karel Mlejnek.

Litvínov - Hradec Králové 5:6 PP

Fakta - branky: 15. Jaks (Koblasa, Hlava), 32. O. Kaše (Hlava, D. Kaše), 42. Hlava (O. Kaše, D. Kaše), 46. Kirk (Koblasa, Abdul), 56. Hlava (D. Zeman) – 20. Blain (Šťastný), 24. Jasper (Eberle), 25. Okuliar (Blain, Pavelka), 26. Okuliar (Pavelka, Estephan), 27. Jasper (Lalancette, Jergl), 63. Blain (Tamáši). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Gerát, Klouček. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:2. Diváci: 3731. Třetiny: 1:1, 1:4, 3:0 - 0:1

HC Verva Litvínov: Tomek (27. Zajíček) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek

Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Okuliar – Šťastný, Miškář, Estephan – R. Pavlík, Klíma, Jergl – Jasper, Lalancette, Eberle. Trenér: Martinec.