Již všichni útočníci prvoligového hokejového týmu Hradce Králové mají na svém kontě alespoň jednu vstřelenou branku. Ve středu totiž v Olomouci skórovali JAN HRUŠKA i nová akvizice ve východočeském celku Richard Rapáč. Mužstvo HC VCES na Hané získalo bod za prohru 3:4 po samostatných nájezdech a nadále hájí čtvrtou příčku v tabulce.

Jakou cenu má pro vás získaný bod?
Těžko říci. Kdyby nám ho někdo nabízel po první třetině, byli bychom rádi. Poté jsme však byli lepším týmem, a proto nás mrzí, že jsme neurvali aspoň dva.

Opět vás zradily nájezdy, kvůli čemuž jste přišli o sérii výher. Čím to?
Zase tolik jsme jich zatím nejeli, aby se z toho dělala nějaká krize. Je to jen smůla a je otázkou času, kdy se to zlomí.

Pomineme-li novou posilu Richarda Rapáče, byl jste posledním útočníkem v týmu, který si v nové sezoně konečně otevřel střelecký účet…
Pro mne to nebylo vůbec nic příjemného. Zhruba od čtvrtého kola jsem to měl v hlavě pořád, což bylo o to horší. Puku se do brány pořád nechtělo. Můžu být rád, že mi tam spadl právě takový „haluzák“, jaký jsem potřeboval. Snad se to zlomí a bude lépe.

Dlouho jste v Hradci hrál na křídle druhé formace. Trochu jste však „ponížil“ a naskakujete i na centru. Jak vnímáte takovou změnu?
Nové to pro mne v podstatě není, centra jsem hrál vždycky. Teprve v minulé sezoně jsem hrál pravé křídlo u Koudyho (Koudelka). Bohužel se nám nepovedl začátek sezony a udělaly se změny. S Ondrou Hruškou a s Moskym (Moskal) si rozumíme, jsem spokojený.

Udrželi jste si čtvrtou příčku, ovšem trojice nejlepších mužstev ligy vám uniká. Díváte se tedy spíše na soupeře v tabulce za vámi?
Ještě je dost času koukat na postavení v tabulce. Samozřejmě chceme hrát co nejvýše, ale pro nás je teď nejdůležitější vyhrávat. Je pravda, že první dva týmy hodně odskočily, ale třeba s Olomoucí, i když na nás má náskok pěti bodů, jsme na tom skoro stejně.

V dalším utkání přivítáte v sobotu nováčka z Tábora. Bude to pro vás velká neznámá?
Bude to zajímavý zápas. Já jsem proti Táboru určitě ještě nehrál. Je to nováček, ale je tam spousta hráčů, kteří hráli první ligu i extraligu. Určitě to nebude nezkušený tým.