Byl u zrodu obratu. Útočník hradeckých hokejistů JAN HRUŠKA nejdříve pomohl připravit vyrovnávací trefu a pak sám vsítil zřejmě rozhodující branku na 3:2, navíc pro něj poněkud netradičním způsobem: vymetl horní roh soupeřovy klece.

Honzo, jak jste viděl derby?
Moje hodnocení je pozitivní, protože se nám podařilo vyhrát.

Asi jste však neměl příliš dobré pocity, když hosté vedli 2:0, že?
Nebylo to moc příjemné, zvlášť když se nám střelecky nedařilo. Nemyslím si ale, že bychom předtím hráli úplně špatně. Prostě to tam nepadalo. I za nepříznivého stavu jsme přesto věřili, že zápas můžeme otočit.

Do zápasu jste vstoupili dobře, ale nepodařilo se vám vstřelit úvodní branku…
To je právě ono, nedáváme góly. Slyšíme to ze všech stran, i během duelu bylo slyšet hodně negativních názorů. Pak na tým padne deka a moc příjemné to skutečně není. Naštěstí se to zlomilo, nebudeme to pitvat. (zasměje se)

Pro vaši psychiku byl hodně důležitý kontaktní gól Víta Budínského v závěru úvodní třetiny. Jste stejného názoru?
Každá branka je důležitá, zvlášť tahle, protože padla těsně před přestávkou. Byla to klasická Víťovina. On si umí najet do správného prostoru. Dobře, že to trefil.

Trenér Mička říkal, že si vaše řada vyslechla po první části menší kritiku. Je to pravda?
Ano, ale já už jsem zvyklý (směje se). Mně však nepřišlo, že by to bylo nějak špatné. Měli jsme asi pět střídání, třikrát na nás byl faul, dostali jsme se i do šance. Neviděl jsem moc rozdíl mezi naším výkonem v první a druhé části. Trenér měl prostě jiný názor, a my to musíme respektovat.

Proti Chrudimi jste nastoupili v novém složení vaší útočné řady…
Už jsme tak hráli i dříve. Velkou pochvalu zaslouží Patrik Moskal. Je to super kluk, tentokrát to bylo celé na něm. Hodně toho vymyslel, hrálo se mi s ním výborně. Ondra Hruška zase hraje výborně dozadu, takže to klapalo.

Mimo to vám však Ondřej Hruška připravil zlomovou trefu na 3:2. Cože jste zakončoval poměrně netradičně, byť parádně?
(zasměje se). Už jsem byl zatavený, tak jsem do toho plácnul. Šlo také o to, v jaké jsem byl pozici. Kdybych třeba měl stoprocentní šanci jako v Berouně, tak jsem to zakončil zase stejně. Tam brankář máchl lapačkou a vyrazil to. Tentokrát střela trochu změnila směr a byl z toho gól.

Zvládli jste i páté derby sezony. Čím to, že se vám v nich tolik daří?
Je to super. Derby je vždycky vyhecované, a to nám sedí. Navíc jsme už v pozici, kdy k nám týmy jezdí s menším respektem, což je dobře. S Vrchlabím jsme letos dvakrát vyhráli. I Chrudimi se letos moc nedaří. Jsme rádi, že je můžeme postrčit ještě níž.

Vrátili jste se na čtvrté místo tabulky. Sledujete, jak je situace v tabulce okolo vás vyrovnaná?
V jedné době jsme to sledovat nemuseli, protože se nám dařilo a měli jsme náskok. Spíše jsme se koukali na to, jestli Olomouc náhodou neztratí. Teď už to nebylo tak příjemné. Třebíči se začalo dařit, a tak jsme zase začali sledovat ji. Je dobře, že jsme zase čtvrtí.

Je tato pozice vaším cílem?
Cílem je první místo, ale čtvrté taky není špatné. (rozesměje se)

Letos vás čekají netradiční Vánoce. Jak vnímáte, že první liga nemá přestávku?
Báječně (ušklíbne se). Chtěl bych všem poděkovat, je to super. Původně se toto kolo mělo hrát až ve středu. Tak aspoň, že se to hrálo v pondělí. Každý by byl nadšený, kdyby jel domů na Štědrý den a pak hned zpátky. Musíme to brát tak, jak to je. (šp, pt)