Hokejisty pražské Sparty povede Josef Jandač. Dosavadní trenér Pardubic včera serveru iDnes.cz řekl, že se s dvanáctým týmem této extraligové sezony dohodl na dvouleté smlouvě s možností odchodu po prvním ročníku. Jeho asistentem bude bývalý dlouholetý kapitán týmu Richard Žemlička.

„Jsme dohodnutí, dal jsem slovo a to dodržím. Zbývá jen podepsat smlouvu,“ uvedl Jandač, o jehož příchodu do Sparty se mluvilo asi měsíc a informoval o tom i Deník.

Klub ho pravděpodobně oficiálně představí až v květnu, neboť do konce dubna je kouč ještě smluvně vázán v Pardubicích. „Sparta je s trenérem Jandačem domluvená, ale smlouva ještě podepsaná není,“ řekl ČTK tiskový mluvčí Sparty Radek Papáček.

Pro dvaačtyřicetiletého Jandače skončila sezona před necelými dvěma týdny, kdy jeho pardubičtí svěřenci vypadli v semifinále play off 1:4 na zápasy s Vítkovicemi.

Pro berounského rodáka Jandače bude Sparta čtvrtým extraligovým angažmá po Liberci, Českých Budějovicích a Pardubicích. V letech 2008 až 2010 byl asistentem Vladimíra Růžičky u národního týmu, s nímž loni v Německu získal titul mistra světa.

Jednou z variant, kdo by mohl přijít na uvolněné místo trenéra v HC Eaton, je Miloš Hořava, kterého Pardubice oslovily už vloni v létě poté, co po zisku mistrovského titulu nečekaně odešel Václav Sýkora do ruského Petrohradu. Nelze vyloučit ani návrat zmíněného Sýkory, který po sezoně v jednom z nejbohatších klubů Kontinentální hokejové ligy skončil a nyní je bez angažmá. Možný je i posun stávajícího asistenta Pavla Hynka na pozici hlavního kouče.
Jandačův příchod do Sparty je další z řady změn, které po nepovedené sezoně v pražském klubu nastaly. Vedení se už rozloučilo s devíti hráči současného kádru v čele s kapitánem Davidem Výborným.

Na funkci prezidenta a předsedy představenstva rezignoval Viliam Sivek, jehož v roli předsedy představenstva nahradil dosavadní generální manažer Petr Bříza. Novým sportovním manažerem se už před časem stal Otto Sykora.

(jt, šp, čtk)