Protlačí se do čtvrtfinále play off dva celky z východočeského regionu? Odpověď budemem znát dnes zhruba o půl deváté večer.

ČT 18.00: HC VCES Hradec Králové – SK Horácká Slávia Třebíč.

Stav série: 2:2 (2:3, 10:0, 1:3, 4:1).

Pro Pazourkův tým existují jen dvě varianty. Vítězství Hradec katapultuje k atraktivní čtvrtfinálové bitvě s Kometou Brno. V případě prohry se sezona bude hodnotit jako velmi neúspěšná. „Je to důležitý zápas. To si uvědomujeme,“ uvedl hradecký kouč Pavel Pazourek. Jeho mužstvo prohrávalo 1:2 na zápasy, ale vítězstvím 4:1 v úterním utkání vrátilo sérii zpět na svůj domácí led.

„Celá série je o tom, jestli dokážeme proměnit gólové situace,“ zamýšlí se zkušený stratég. S jeho slovy nelze než souhlasit. V první mači Hradec ztroskotal na vynikajícím Luňákovi, podobně ve třetím. V druhém zápase Východočeši koncertovali a v úterý vyhráli úvodní třetinu 3:0 a pak si důležitou výhru v dalším průběhu pohlídali.

Pomohli k tomu také hráči z extraligových Pardubic. Ve čtvrtém pokračování vstřelil dvě branky Jan Starý, vynikající práci odvedl forvard Jan Kolář, stejně jako jeho jmenovec v obraně. „Byla to velká pomoc. Všichni hráli výborně. Snažíme se o to, abychom je měli k dispozici i ve čtvrtek,“ řekl Pazourek.

Sestava? Otazník je nad startem Koudelky, kterého po střetu s Malenou trápí bolavé koleno. Problémy má také zadák Karlíček. ten by však měl nastoupit, Koudelka se rozhodne až po dopoledním rozbruslení.

Zklamáním jsou zatím návštěvy na ČEZ Stadionu. „V kabině se o tom bavíme. Doufáme, že nás přijde povzbudit více lidí a poženou nás za postupem. Moc si to přejeme,“ tlumočil hlas z kabiny útočník Pavel Suchý.

ČT 18.00: HC Vrchlabí – Dukla Jihlava.

„Stačilo“ vyhrát jeden ze dvou zápasů a mohli slavit. To se však hokejistům Vrchlabí v Jihlavě nepodařilo a o vstupenku mezi nejlepších osm týmů druhé nejvyšší české soutěže budou muset ještě tvrdě bojovat.

„První zápas jsme byli horší,“ sportovně přiznal trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek po úvodnímu vystoupení svého týmu na Horáckém zimním stadionu. „Působili jsme zakřiknutě, jako Jihlava u nás,“ dodal.

V mnohem lepším světle se Vrchlabští předvedli v úterý. „Hráli jsme velmi dobře. První a třetí třetinu jsme byli jasně lepší, bohužel na začátku druhé třetiny jsme měli několikaminutový výpadek, který Jihlava potrestala dvěma góly,“ sdělil Jeřábek, jehož mužstvo poté z řady šancí dokázalo domácí gólmana Řehoře překonat jen jednou.

Rozhodovat o čtvrtfinalistovi play off první ligy se tak bude až dnes od 18 hodin v DD Elektromont Aréně. „Věřím, že ty dvě porážky venku na tým nedolehnou a tu výhodu lépe postaveného celku proměníme v postup,“ prohlásil lodivod nováčka. „Musíme se vyvarovat chyb, aby nám zase Jihlava nedala z první šance gól. My máme naopak za zápas spoustu velkých šancí, ale gól jsme v Jihlavě dvakrát nedali ani do prázdné brány.“

Vrchlabský kouč chystá do dnešního utkání vyslat podobnou sestavu jako v úterý. Domácím triumfem by mohl být Kamila Tvrdka. „Uvidíme,“ nevěděl ještě včera Vladimír Jeřábek, zda nejlepší střelec naskočí do zápasu.

(bog)